Přehled tisku: strážníci a pokuty, 1300 prázdných městských bytů v Praze a peníze na péči o děti

V pondělních novinách se dočtete, že Mf Dnes porovnávala počty strážníků a také výši vybraných pokut v největších českých městech. V Praze je téměř 1300 neobydlených městských bytů, píše E15. A podle Deníku N dává Česko na péči o děti stejně nebo více peněz než bohatší státy. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Česko dává na péči o děti stejně nebo více peněz než bohatší státy. Deník N ale upozorňuje, že vyšší rodičovské příspěvky nevedou k vyšší porodnosti. Analýza projektu Evropa v datech ukázala, že více dětí se rodí v zemích s dostupnějšími jeslemi nebo částečnými úvazky. Na jednu ženu teď v Česku připadá 1,63 dítěte. Deník N připomíná, že premiér Andrej Babiš z hnutí ANO v únoru řekl, že by se porodnost měla zvýšit.

Řešením bytové krize jsou i chaty a chalupy. I jejich cena se ale začíná v posledních letech zvyšovat

Číst článek

E15

V Praze je téměř 1300 neobydlených městských bytů. Vyplývá to z analýzy pirátského radního Adama Zábranského, kterou má k dispozici deník E15. Prázdné byty jsou často ve špatném nebo dezolátním stavu. Magistrát teď slibuje, že na jejich opravu dá až půl miliardy korun. Nápad vítá třeba radnice Prahy 1. Centrální městská část už podle mluvčí Kateřiny Písačkové vytipovala 20 bytů k rekonstrukci za celkovou částku 26 milionů korun. Třeba Praha 10 ale na magistrátní peníze čekat nechce a prázdné byty se chystá zrekonstruovat už letos.

Mf Dnes

Mf Dnes porovnávala počty strážníků a také výši vybraných pokut v největších českých městech. Nejpočetnější městskou policii má Praha. Nejvíc strážníků na počet obyvatel je také v Ústí nad Labem nebo v Havířově. Ze statistiky vybočují i Lázně Bohdaneč – čtyři tamní strážníci loni na pokutách vybrali víc než 1,3 milionu korun. Na každého bohdanečského strážníka tak připadá 338 tisíc korun. Denně museli inkasovat skoro tisícovku. Vysoké pokuty na strážníka vykazují taky Trutnov, Brno nebo Olomouc. Nízký výběr má naopak Česká Lípa nebo Havířov.

Hospodářské noviny

Česko postaví zeď proti podezřelým investicím, tak zní titulek Hospodářských novin. Vláda připravuje zákon, který má před rizikovými zahraničními investory ochránit třeba významnou zbrojovku nebo elektrárnu. Návrh má podporu šéfů obou koaličních partnerů, proti určitým částem jsou ale některá ministerstva a také komunisté.

Lesy ČR pod drobnohledem kontrolního úřadu. Kvůli kůrovcové kalamitě prověří hospodaření

Číst článek

Lidové noviny

Lesy České republiky loni na některých místech ponechaly stromy napadené kůrovcem i deset týdnů. Vyplývá to z protokolu o kontrole České inspekce životního prostředí, který získaly Lidové noviny. Škůdce měl v lese spoustu času na to, aby stromy sežral a odlétl na další. Za nevčasný zásah dostal státní podnik pokutu 3,5 milionu korun.

Právo

Lesníci z brněnské Mendelovy univerzity zachraňují stromy na jemenském ostrově Sokotra. Informuje o tom deník Právo. Ostrov je pro vědce unikátní lokalitou. Téměř každý druh tamějších stromů totiž neroste nikde jinde na světě Za dvacet let Češi na Sokotře vysázeli víc než deset tisíc stromů.

Reportér

V takzvané jízdenkové kauze kolem pražského dopravního podniku sehrálo důležitou roli několik agentů nebo pracovníků někdejší Státní bezpečnosti. Časopis Reportér píše, že klíčovou rozbuškou v případu spojovaným s Ivo Rittigem se stal spor dvou bývalých pracovníků amerického odboru rozvědky StB.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme