Přehled tisku: opravy metra platí i soukromé firmy, žádosti o drahé léky a klíšťata ve velkých městech

V pondělním tisku se dočtete, že opravu některých stanic pražského metra částečně zaplatí soukromé firmy. Informuje o tom E15. Vodárenské firmy by pak mohly být podle Hospodářských novin ve vlastnictví obcí. A přibývá lidí, kteří podávají speciální žádost, aby dostali drahý lék, píše regionální Deník. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

E15

Rozsáhlou opravu nejméně devíti stanic pražského metra částečně zaplatí soukromé firmy. Výměnou za to budou moct u těchto stanic postavit nové budovy. Píše to E15. V nejbližších letech soukromé firmy začnou s opravami ve čtyřech stanicích na lince B. Konkrétně na Invalidovně, Palmovce, Českomoravské a Vysočanské.

O 15 dní dříve. Po devíti měsících je znovu otevřený výstup pražského metra B ve stanici Anděl

Číst článek

Mladá fronta DNES

Klíšťata se stále častěji vyskytují na zahradách nebo v parcích ve velkých městech. Všímá si toho pondělní Mladá fronta DNES. Podle ní přitom v minulosti klíšťata byla prakticky jenom ve volné přírodě. Důvodem jejich šíření jsou vysoké teploty i dostatek vláhy.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny se vracejí k plánu premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše, podle kterého by vodárenské firmy měly být ve vlastnictví obcí. Návrh podle deníku nepodporuje jenom potenciální koalice ANO a ČSSD, ale také část opozice - třeba Piráti, TOP 09 nebo Starostové a nezávislí.

Regionální Deník

Přibývá lidí, kteří podávají speciální žádost, aby dostali drahý lék. Informuje o tom regionální Deník. Žádosti řeší takzvaní posudkoví lékaři, kteří ale nestíhají. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje nová pravidla, která mají systém zjednodušit.

Lidové noviny

Přibývá párů, které oddávají duchovní unitářské církve. Jsou totiž schopni vyjít novomanželům vstříc i v netradičních požadavcích. Píšou o tom Lidové noviny. Unitáři na rozdíl od úřadů nemají problém se svatbami venku nebo třeba na Vánoce.

Právo

Češi se vracejí k pěstování ovoce a zeleniny, informuje deník Právo. Stále víc Čechů má podle něj u domu nebo chaty záhony s ovocem, zeleninou nebo bylinkami. Velký zájem je taky o malé zahrádky, a to hlavně mezi mladými rodinami s dětmi.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme