Přehled tisku: smlouvy Horáčkových firem, přezkum implantátů a nákup radarů v Česku

V pondělním tisku se dočtete, že firmy obviněného podnikatele Tomáše Horáčka dál vydělávají. Informují o tom Hospodářské noviny. Český stát nařídil přezkum implantátů, píše Deník. A podle Deníku N schválil ministr obrany Lubomír Metnar za ANO nákup radarů za tři miliardy korun. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

E15

Plán kunovické společnosti Evektor vyrábět nový letoun EV-55 je ohrožen. Jak se píše v pondělním vydání deníku E15, ministerstvo průmyslu a obchodu chce zpátky asi 60 milionů korun, které do vývoje stroje investovalo. Z projektu už dříve vycouval klíčový malajsijský investor.

Mf Dnes

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák prý od začátku plánoval zakázku na práce v areálu jako předraženou, a to o desítky milionů korun. Informuje o tom Mf Dnes. Má k dispozici zprávu Národní centrály proti organizovanému zločinu s odposlechy. Tendr navíc vyhrála firma Energie, která si podle nich ušila podmínky na míru.

Vadné implantáty způsobují bolest i smrt. V USA zemřelo za poslední dekádu přes 80 tisíc lidí

Číst článek

Deník

Stát nařídil přezkum implantátů. Jak píše Deník, prověrka se bude týkat desítek zdravotnických prostředků vpuštěných na trh dvěma českými zkušebnami. Je to třeba kvůli umělým kloubům, které mohly být nebezpečné pro pacienty.

Deník N

Ministr obrany Lubomír Metnar za ANO schválil nákup izraelských radarů za tři miliardy korun. Potvrdil to Deníku N s tím, že jde s návrhem na pondělní jednání vlády. Tam neočekává žádné komplikace. Metnar odhaduje, že by Česko mělo dostat radary v letech 2021 až 2022.

Lidové noviny

Miliony od Česka pro Afriku váznou, to je titulek Lidových novin. Do zvláštního fondu Evropské unie jsme už poslali v přepočtu téměř 270 milionů korun. Ze zprávy Evropského účetního dvora ale vyplývá, že distribuce peněz přes Brusel není vyhovující.

Lobbista Horáček se z vazby zbavil majetku. Otci vrátil pět pozemků, podíly na dvou prodal

Číst článek

Hospodářské noviny

Firmy podnikatele Tomáše Horáčka, který je už půl roku ve vazbě, dál vydělávají. Všímají si toho Hospodářské noviny. Smlouvami se společnostmi lobbisty bude ještě nějakou dobu vázaných hned několik nemocnic. Horáčkovy firmy dodávají Nemocnici Na Bulovce ostrahu, sanitky, lékařské přístroje nebo servisují výtahy. Bulovka by spolupráci ráda ukončila co nejdříve.

Právo

Stále více obcí a měst si pořizuje radary, zařízení pro vážení projiždějících kamionů a také takzvané inteligentní dopravní systémy. Slibují si od toho zklidnění dopravy i účinnější boj s neukázněnými řidiči i přetíženými nákladními auty. Podrobnosti v pondělním Právu.

hnn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme