Přehled tisku: VZP a lobbista Horáček, bezhotovostní náramky a nejsušší léto v Česku za desítky let

V pondělním tisku se dočtete, že Všeobecná zdravotní pojišťovna měla uzavřít zakázku s firmou blízkou stíhanému lobbistovi Tomáši Horáčkovi. Píše o tom Mf Dnes. Severní Čechy přitahují podle E15 developery. A Česko zažívá nejsušší léto za desítky let, informuje regionální Deník. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severočeský podnikatel Tomáš Horáček. | Foto: Ondřej Golis | Zdroj: Český rozhlas

E15

Severní Čechy přitahují developery, píše o tom E15. Ten se zaměřil na vzrůstající počet skladů a průmyslových hal v severočeském pohraničí. E-shopy, přepravci i dodavatelé totiž region podle deníku čím dál víc využívají pro zásobování zákazníků v západní Evropě.

KSČM si nechá dary od firmy napojené na stíhaného Horáčka. ‚K vrácení nemáme důvod,‘ řekl Filip

Číst článek

Mf Dnes

Všeobecná zdravotní pojišťovna měla podle zjištění Mf Dnes podepsat podezřelou zakázku na tisk letáků. VZP za ně má do roku 2019 zaplatit sedmnáct milionů korun společnosti Tender Consortium blízké stíhanému lobbistovi Tomáši Horáčkovi. Marketingová ředitelka pojišťovny Andrea Wolfová, která měla tendr na starosti, pak začala krátce po jeho podepsání pracovat podle deníku v další firmě napojené na Horáčka.

„Když jsem pracovala ve VZP, vypisovala se celá řada veřejných zakázek. Už je neumím podrobně komentovat,“ uvedla pro Mf Dnes Wolfová. „O tom, že by Andrea Wolfová byla kdykoliv zaměstnankyní některé z firem blízkých panu Horáčkovi, nemám žádné informace a ani není v mých silách to zákonným způsobem objektivně zjistit,“ dodal mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Lidové noviny

Česko je pro cizince stále hlavně Praha, pivo, knedlíky a postavička krtka. Vyplývá to alespoň z článku Lidových novin, které citují průzkum státní agentury CzechTourism. Ta ve své kampani přitom už pátým rokem láká na příběhy ze všech koutů České republiky.

Regionální Deník

Česko zažívá nejsušší léto za desítky let. Stále přitom neexistuje systém, jak nakládat šetrněji s vodou a využívat i dešťovou vodu, informuje regionální Deník. Ve městech přitom kvůli rozšiřující se zástavbě mizí zelené plochy a půda schopná vodu vstřebávat.

Hospodářské noviny

Bezhotovostní náramky se staly asi nejdiskutovanější letošní novinkou na hudebních festivalech. Píše se o nich i v Hospodářských novinách. Náramky umožňují návštěvníkům platit za potraviny nebo nápoje bez nutnosti s sebou na festivaly nosit peníze. Článek zmiňuje i potíže, návštěvníkům nejvíc vadí různé poplatky s náramky spojené.

Právo

Pracovníci brněnského Vysokého učení technického vytvořili aplikaci, která má pomoct s rozeznáním padělaného obrazu od originálu. Téma pro deník Právo. Stačí obraz mobilem vyfotit a aplikace už sama zjistí, zda jde o originál.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme