Přehled tisku: analýza DNA Přemyslovců, základna pro čínské e-shopy i nákup techniky pro armádu

V českém tisku se v úterý dočtete, že historici a památkáři shánějí sponzory na analýzu DNA ostatků Přemyslovců ze schránky, kterou otevřeli na podzim. Píše o tom Mf Dnes. Podle deníku E15 vznikne u Prahy evropská logistická základna pro čínské e-shopy. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiolokátor Věra

Radiolokátor Věra | Foto: Hynek Klimek / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

V Olomouci na podzim po stovkách let otevřeli schránku s tisíc let starými ostatky Přemyslovců. Mf Dnes píše, že historici a památkáři teď shání sponzory na analýzu DNA. Ta by měla potvrdit, že ostatky z kostela svatého Štěpána patří olomouckým přemyslovským knížatům a jejich manželkám.

Opata: Velitelství kybernetických sil vznikne na začátku roku. Výsadkový prapor rozšíříme na pluk

Číst článek

E15

V Pavlově u Prahy vznikne evropská logistická základna pro čínské e-shopy, informuje o tom deník E15. Čínská společnost Huajie si na západním okraji hlavního města pronajala sklady o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních. Halu postavila developerská skupina Panattoni, která nájemce neměla zajištěného předem.

Hospodářské noviny

Česká armáda se chystá koupit další techniku pro sledování letadel, informují o tom Hospodářské noviny. Vojáci chtějí dva komplety nové generace pasivních systémů Věra. Lokátory jsou pro protivníky neviditelné, protože nevysílají radarové paprsky. Nejsou proto terčem pro rakety a ve válce vydrží déle.

Regionální Deník

Nejlepší volnočasové aktivity najdete podle letošního průzkumu Místo pro život v Jihočeském kraji. Tématu se věnuje regionální Deník. Z dat průzkumu taky vyplývá, že nejvíce bazénů a koupališť nabízí Moravskoslezský kraj. V Ústeckém kraji mají zase turisté největší výběr hradů a zámků.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme