Přehled tisku: zaměstnávání vězňů, petice na podporu papeže, množírny koček a mimořádné odměny

V českých denících se ve středu například dočtete, že firmy na Karlovarsku řeší nedostatek pracovníků zaměstnáváním vězňů. Teolog Tomáš Halík sepsal petici na podporu papeže Františka a jeho církevních reforem, píšou Lidové noviny. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František (ilustrační foto)

Papež František (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

MF Dnes

Přibližně třetina firem zpříjemní svým zaměstnancům Vánoce mimořádnými odměnami. Dalších dvacet procent podniků to zvažuje. Ukázal to průzkum mezi více než pětistovkou malých a středních firem, který pro MF Dnes zpracovala ČSOB. Za plánovanou předvánoční štědrostí je výborná ekonomická kondice domácích podniků. 

Bez mříží a dozorců. Na Nymbursku začala fungovat první otevřená věznice v Česku

Číst článek

Deníky

Firmy na Karlovarsku řeší nedostatek pracovníků zaměstnáváním vězňů. Tématu se věnuje regionální Deník. Zaměstnanci chybí třeba nově vznikajícím podnikům v chebské průmyslové zóně. Vedení jedné ze společností proto začalo spolupracovat s věznicí v Kynšperku nad Ohří a zaměstnalo odsouzené.

Lidové noviny

Teolog a filozof Tomáš Halík sepsal petici na podporu papeže Františka, který chce reformovat církev. Jak píšou Lidové noviny, za dva dny nasbíral 1200 podpisů teologů, biskupů a věřících. Peticí chtěl Halík reagovat na měsíc staré Synovské napomenutí - dokument, který obviňuje papeže ze šíření kacířských myšlenek, bludů a příklonu k luteránství.

Tomáš Halík | Foto: Filip Jandourek

Hospodářské noviny

Bydlení na českých sídlištích se sice zlepšuje, okolí panelových domů ale na modernizaci pořád čeká. Problematice sídlišť se věnují Hospodářské noviny. Mezi známé nedostatky sídlišť patří hlavně chybějící parkovací místa, monotónní zástavba, nedostatek obchodů a služeb, neudržované veřejné prostory a absence míst, kde by se lidé mohli setkávat.

Zbraň v boji proti psím množírnám: od roku 2020 by mělo být v Česku povinné čipování

Číst článek

Právo

V Česku se rozmáhají množírny koček. O problém se zajímá deník Právo. Míst, kde podvodníci drží kočky v hrozných podmínkách jen kvůli množení a prodeji, můžou být v republice tisíce. Zatímco psí množírny už v povědomí lidí jsou, o těch kočičích zatím nikdo moc neví.   

E15

Nejlepší reportážní fotografie tohoto roku se letos do Prahy nedostanou, jak informuje deník E15, hlavní město přišlo o letošní ročník výstavy World Press Photo. Čeští pořadatelé prestižní akce to bez dalšího odůvodnění oznámili na facebookových stránkách akce. Pak zrušili i webové stránky a dál nekomunikují.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme