Přehled tisku: rostoucí byznys s přípravnými kurzy, hlučné Česko i domácí péče

Až 70 procent Čechů si stěžuje na přílišný hluk ve svém okolí nebo na pracovišti. Píše o tom týdeník Respekt. Mf Dnes se věnuje vzrůstajícímu byznysu s přípravnými kurzy. Tématem pondělního Práva je pak domácí péče. Podle deníku pomáhá v domácnosti svému staršímu nebo nemocnému příbuznému až pětina dospělých Čechů. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha / Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve škole

Škola (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Byznys s přípravnými kurzy na přijímací zkoušky na střední školy roste. Dočtete se to v Mf Dnes. Rodiče za přípravu svých dětí na gymnázia můžou podle listu zaplatit až 15 tisíc korun. Populační ročníky jsou v posledních letech silné a zájem o kurzy proto roste.

Respekt

Příliš hlučné Česko. Takový je titulek týdeníku Respekt. Ten upozorňuje na to, že trvalý hlasitý zvuk způsobuje nespavost, poruchy soustředění nebo onemocnění srdce. Na přílišný hluk si ve svém okolí nebo v práci stěžuje až 70 procent Čechů.

V Praze roste letecký provoz a s ním i hluk. Letiště proto rozdalo za dva měsíce pokuty za tři miliony

Číst článek

Právo

Zhruba pětina dospělých Čechů pomáhá v domácnosti svému stárnoucímu a nemocnému členovi rodiny. Píše o tom deník Právo. Intenzivně a dlouhodobě to pak dělá zhruba 22 procent z nich – tedy asi 400 tisíc lidí.

Hospodářské noviny

České deníky v pondělí bilancují uplynulý rok 2018. Hospodářské noviny se například věnují největším firemním přestupům. Nového šéfa má třeba Česká pošta – v červnu se jím stal Roman Knap, v čele Českých drah je pak od září Miroslav Kupec. Nové vedení mají i Lesy ČR, generálním ředitelem státního podniku se stal Josef Vojáček.

Deník

Budoucnost sdílených kol v Liberci je nejistá. Píše o tom regionální Deník. Letos ve městě využilo systému takzvaného bikesharingu víc než osm tisíc uživatelů. Provoz tam byl letos zatím zkušební a nové vedení města teprve rozhodne, jestli bikesharing ve městě zůstane a případně v jaké podobě.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme