Přehled tisku: proč Jizerská 50 začne letos později a jaký dopad mají íránské protesty na ekonomiku

Ve čtvrtečních novinách se dočtete třeba o uměleckých dílech za 135 milionů, které by mohly zdobit pražské ulice. Píše o tom Mladá fronta DNES. Protesty v Íránu a jejich dopad na zahraniční investice rozebírají Hospodářské noviny. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská 50. Ilustrační foto. | Foto: Jizerská 50

E15

Z pražské burzy nejspíš letos zmizí některé významné firmy - třeba sázková Fortuna nebo rafinérka Unipetrol. Všímá si toho deník E15. Objem obchodování s akciemi rok od roku klesá, jen loni se meziročně propadly o zhruba 29 miliard korun na necelých 140 miliard. Podle zjištění E15 navíc čeká burzu celkově slabší rok.

Regionální Deník

Na trať Jizerské padesátky letos vyjedou závodníci o půl hodiny později než jindy, píše regionální Deník. Start posunuli pořadatelé kvůli tomu, že se kryje s hokejovým zápasem Čechů se Švýcary na olympiádě. První elitní závodnice tak na trať 51. Jizerské v neděli 18. února vyrazí až v 9.15. Samotný závod začne v 9.30.

'Pryč s islámskou republikou!' Íránci překypují frustrací, ale v ulicích selžou, obává se expert

Číst článek

Hospodářské noviny

Dění v Íránu, kde lidé protestují proti vládě, zajímá i zahraniční investory. Včetně těch českých. Všímají si toho Hospodářské noviny. Země se díky omezení svého jaderného programu začala v posledních letech víc otvírat světu a přilákala řadu firem ze zahraničí. Ty se ale teď bojí, že o svoje zakázky přijdou.

Právo

Ve vyzbrojovací sekci na ministerstvu obrany je dusno, to píše na titulní stránce deník Právo. Podle jeho informací se mezi sebou neshodli členové výběrového týmu kvůli chystanému nákupu 12 víceúčelových vrtulníků. Vznikne proto speciální komise, která postup výběru prošetří. Nechal ji vytvořit náměstek pro vyzbrojování Daniel Koštoval. Reagoval tak na stížnost, kterou podal přímo jeden ze členů komise. Upozorňuje v ní na podezřelé jednání šéfa výběrčí komise, který byl totiž údajně neobjektivní a prosazoval americkou nabídku. Když na to jeho podřízený upozornil, z komise ho vyloučili, popisuje Právo.

Mladá fronta DNES

Ulice Prahy by mohly letos oživit sochy a další umělecká díla za 135 milionů korun. Jestli se ale metropoli podaří jednotlivé umělce nalákat, zatím není jisté. Tématu se věnuje Mladá fronta Dnes. Magistrát se na konci roku shodl na kompromisu, že jednu polovinu děl vybere v soutěži a kvůli druhé osloví přímo umělce. Obě řešení ale mají svá úskalí. Jak řekl Mladé frontě Dnes výtvarník Petr Dub, který se zabývá uměním ve veřejném prostoru, přímé oslovování autorů je poměrně problematické. Aby se město mohlo spojit s význačným jménem, potřebuje zprostředkovatele a trpělivost. S tím ale přichází i riziko, že se najde někdo, kdo toho zneužije a peníze se rozkutálí, ještě než cokoli vznikne.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme