Přehled tisku: volné byty v Praze, raci v pivovaru nebo klesající zájem o hypotéky

V českém tisku se ve středu dočtete, že v Praze přibývají volné byty. Podle deníku E15 je o ně menší zájem proto, že jsou příliš drahé. Regionální Deník si všímá, že v pivovaru v Protivíně zaměstnávají raky. Jejich úkolem je odhalit znečištění vody, ze které se pak vaří pivo. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rak (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

E15

V pražských novostavbách přibývá bytů, které nikdo nechce koupit. Tématu se věnuje středeční deník E15. Podle ní je o nové byty v Praze menší zájem proto, že jsou moc drahé. Loni touto dobou v metropoli bylo čtyři tisíce volných nových bytů, teď jich je asi o 600 víc.

O zvýhodněné úvěry na bydlení je zájem. Odborníci státnímu fondu vyčítají byrokracii a nízké částky

Číst článek

Mf Dnes

Od začátku října klesá zájem o hypotéky. Píše to Mf Dnes. Nižší počet žádostí souvisí hlavně s přísnějšími pravidly pro poskytování hypoték. Banky nově posuzují, jestli lidé mají dostatečně vysoký příjem. Rostou taky úroky.

Regionální Deník

V pivovaru v Protivíně zaměstnávají raky - korýši tam zjišťují, jestli voda na vaření piva není znečištěná. Všímá si toho středeční regionální Deník. Raci jsou na kvalitu vody citliví. Dokážou poznat i minimální množství škodlivin.

Z Prahy do Dauhá bude nově pravidelně létat Boeing 787 Dreamliner. Obliba cestování do Asie roste

Číst článek

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny nabízí přehled, od koho lidé můžou získat právní pomoc zadarmo. Všímají si toho, že bezplatné rady začali nabízet třeba i exekutoři nebo notáři. Pořád ale platí, že poptávka po pomoci hodně převyšuje nabídku. Stát podle notářů nebo exekutorů bezplatné pomoci věnuje málo pozornosti.

Lidové noviny

Při cestě na podzimní dovolenou můžou Češi hodně ušetřit za letenky. Tématu se věnují Lidové noviny. Píšou, že lidé můžou ušetřit hlavně díky tomu, že do Česka víc létají spoje nízkonákladových aerolinií. Třeba za zpáteční letenku do Říma teď cestovatelé zaplatí asi tisícovku.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme