Přehled tisku: reklama pro osm lidí, mzdy soudců a politiků, konec éry antibiotik

V pondělí se v českém tisku dočtete, že i když Sobotkova vláda končí, ministerstvo obrany ještě chce stihnout vyřešit veřejnou zakázku na výcvik posádek vrtulníků na simulátoru. Informuje o tom deník Právo. Hospodářské noviny se věnují platům soudců a politiků. Ty se odvozovaly od průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelském sektoru, kterou už ale Český statistický úřad nemůže správně vypočítat. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník Mi 171 Š

Vrtulník Mi 171 Š | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

MF Dnes

Úřad dal čtyři miliony za reklamu pro osm diváků. To si můžete přečíst na titulní straně MF Dnes. Státní pozemkový úřad si najal firmu na propagaci, přestože má na to vlastní oddělení. Zakázku za více než 3,5 milionu korun navíc získala firma s nejasnou vlastnickou strukturou.

Lidové noviny

Konec éry antibiotik se přiblížil, dočtete se v Lidových novinách. Hrozí, že infekce budou větší hrozbou než rakovina. Lidstvo do takového stavu může přivést šířící se odolnost bakterií vůči antibiotikům. Odolné bakterie navíc astronomicky zdražují vývoj léků.

Hospodářské noviny

Statistici se přou s vládou kvůli mzdě soudců a politiků. O tom píšou pondělní Hospodářské noviny. Ty vysvětlují, že platy soudců a politiků se doteď odvozovaly z průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelském sektoru. Český statistický úřad ale upozorňuje, že tento údaj už od letošního roku nemůže správně vypočítat.

Deník

Firmy na podzim nasadily reklamy plné riskantního chování řidičů, upozorňuje regionální Deník. V nich tak v současnosti můžete vidět třeba řidiče kamionu, který drží volant jen jednou rukou a ve druhé má mobil. Nebo auta, která se předjíždějí v zatáčce za deště a námrazy.

Právo

Sobotkova vláda už pomalu končí, ministerstvo obrany ale ještě spěchá s jedním bodem. Na pondělním jednání předloží ministrům informace o veřejné zakázce na výcvik posádek vrtulníků na simulátoru. Tématu se věnuje deník Právo.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme