Přehled tisku: rekordní spotřeba elektřiny, nerozložitelné bioplasty a boj proti falešným lékům

Ve středečních novinách se mimo jiné dočtete o tom, že Češi loni spotřebovali rekordní množství elektřiny. Píše o tom deník E15. O boji proti falešným lékům píše Mladá fronta DNES a o zjištění českých vědců o bioplastech pak Hospodářské noviny. Více si přečtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektřina, zásuvka (ilustrační foto)

Elektřina, zásuvka (ilustrační foto) | Foto: European Commission Audiovisual service

E15

Česko loni spotřebovalo rekordní množství elektřiny. Tématu se věnuje deník E15. V něm se můžete dočíst, že spotřebě elektrické energie na maxima pomáhá růst tuzemského hospodářství. Meziročně vzrostla spotřeba elektřiny o jednu terawatthodinu. To odpovídá půlroční výrobě všech českých solárních elektráren.

Přehled tisku: méně hracích automatů, nová pravidla pro směnárny i zadlužení školáci

Číst článek

Mladá fronta Dnes

Z boje proti falešným lékům se stává výnosný byznys, dočtete se v Mladé frontě DNES. Ta popisuje příklad české firmy, která v posledním čtvrtletí loňského roku dodala mikrohologramy proti padělání na více než 10 milionů balení léků a léčivých přípravků. Společnost, která do celého světa dodává tyto protipadělatelské prvky dokladů a bankovek, navíc v dalších letech ve farmaceutickém průmyslu očekává silný růst.

Regionální deník

Komunitní centra duševního zdraví mají pomoci řešit problém stále narůstajícího počtu pacientů u psychiatrů. Regionální Deník píše, že v nich bude působit tým složený z několika odborností. Provoz prvních pěti center by od příštího roku měly začít částečně hradit pojišťovny. Ty začnou proplácet služby psychiatrických sester, které z center docházet za pacienty také přímo domů, řekl regionálnímu Deníku náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Hospodářské noviny

Bioplasty se v půdě nerozloží, upozorňují na zjištění vědců Hospodářské noviny. Na bioplastových pytlech nebo lahvích přitom výrobci uvádějí, že se v přírodě rozloží snadno. Podle vědců z Akademie věd ale dokonce některé do půdy uvolňují chemikálie a nebezpečné ftaláty. Vedoucí laboratoře Ústavu experimentální botaniky Tomáš Vaněk Hospodářským novinám řekl, že výsledek zkoumání pro něj byl největším překvapením, které za třicetiletou vědeckou praxi poznal.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme