Přehled tisku: výměna řidičských průkazů, přeplněné pily, unikátní portál pro nevidomé

V sobotním tisku se dočtete, že téměř 250 tisíc lidí si ještě nepožádalo o výměnu řidičského průkazu. Letos přitom končí platnost rekordnímu množství průkazů. Píše o tom Mladá fronta DNES. Brněnský počítačový odborník chce podle deníku Právo vytvořit internetový portál pro nevidomé, který by jim pomáhal pracovat s internetovým bankovnictvím. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kůrovec (ilustrační foto) | Foto: Dagmar Misařová | Zdroj: Český rozhlas

Mladá fronta DNES

Statisíce lidí nestíhají výměnu řidičáku, píše Mladá fronta DNES. Platnost přitom končí rekordnímu počtu průkazů. Podle nejaktuálnějších čísel si o nový ještě nepožádalo 248 tisíc řidičů. Po deseti letech jim letos vypršela platnost toho starého. Lidem za jízdu s propadlým řidičákem hrozí pokuta až pět tisíc korun a zákaz jízdy.

Neplatíte alimenty na studující starší 18 let? Exekutor vám nově může zabavit řidičský průkaz

Číst článek

Deník

Pily na Olomoucku praskají ve švech, dočtete se v regionálním Deníku. Ministerstvo zemědělství nařídilo odstranit do konce března dřevo napadené kůrovcem a poničené vichřicemi. Jenže vlastníci a správci lesa mají u zpracovatelů dřeva problém. Pily totiž nestíhají i přesto, že prodloužily směny a řežou o víkendech.

Právo

Speciální internetový portál by mohl pomoci nevidomým pracovat s internetovým bankovnictvím. Tématu se věnuje deník Právo. Do dvou let chce portál společně s kolegy ze své IT firmy vytvořit brněnský počítačový odborník Vladimír Jareš, který má nevidomého syna. Podobný program na světě ještě neexistuje.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme