Přehled tisku: rodinný byznys, svěřenské fondy, batolata ve školkách, běžkaři na Šumavě

V tisku se ve čtvrtek dočtete, že rodinný byznys by už od příštího roku mohl být popsán v zákoně. Podle Asociace malých a středních podniků má delší životnost a je odolnější v krizi, píše E15. Podle regionálního Deníku si možná budou muset běžkaři v okolí Modravy na Šumavě prošlapovat stopu sami. Platí totiž nový zákon o národních parcích. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkař (ilustr. obr.)

Běžkař (ilustr. obr.) | Foto: www.tipsportarena.cz

E15

Rodinný byznys by už od příštího roku mohl být zaveden v zákoně. Píše o tom deník E15. Návrh připravuje Asociace malých a středních podniků, která ho chce předložit Parlamentu ještě do konce letošního roku. Podle asociace mají rodinné firmy delší životnost a jsou odolnější v krizi.

Únik informací v okolí Tuhého: inspekce nezjistila, kdo vynesl zprávu o prověřování telefonů

Číst článek

Ekonom

Svěřenské fondy už nebudou anonymní. Tématu se věnuje týdeník Ekonom. Od ledna totiž začíná fungovat pro jejich zakladatele nový registr. Ten má zabránit zneužití fondů k praní špinavých peněz nebo odklánění majetku.

Lidové noviny

Svědci v kauze úniku informací okolo policejního prezidenta Tomáše Tuhého získali pro svou firmu zakázku na ministerstvu vnitra. Zjistily to Lidové noviny. Podle nich společnost letos v červenci měla pro generální ředitelství hasičů připravit informační kampaň za téměř milion korun. Ministerstvo se k zakázce odmítlo vyjádřit.

Regionální Deníky

V okolí Modravy na Šumavě si budou muset běžkaři možná prošlapávat stopu sami. Ministerstvo životního prostředí totiž obcím v národním parku nedalo jasné stanovisko ohledně stop na základě nového zákona o ochraně přírody. Starostové tak s jejich úpravou chtějí zatím počkat, aby nedostali pokutu. Dočtete se o tom v regionálním Deníku.

Pětileté děti musí od pondělí povinně do školky. Někteří rodiče si to chválí, jiní mají obavy

Číst článek

Hospodářské noviny

Globální automobilový trh je podle Hospodářských novin mnohem rozmanitější, než se může zdát. Zákazníci v různých částech světa totiž mají zcela odlišná přání. Třeba v Austrálii nedají dopustit na pick-upy. V Evropě jsou zase populární vozy kombi. Ty ale nikde jinde prakticky nenajdeme.

Právo

V mateřských školách je téměř 45 tisíc batolat. Ještě před pěti lety jich přitom bylo o 13 tisíc míň. Píše o tom deník Právo. Ředitelé školek si proto stěžují, že musejí přizpůsobit prostory i vybavení. Už za tři roky v případě zájmů rodičů přitom budou muset batolata přijímat povinně.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme