Přehled tisku: obchody vyřadí z nabídky vejce z klecového chovu, statisíce Čechů trápí plicní nemoc

Do Česka se stěhuje nová generace Rusů. Tématu se věnují Lidové noviny. Sobotní Mf Dnes upozorňuje na to, že tuzemské obchody do roku 2025 vyřadí z nabídky vejce od slepic chovaných v klecích. Statisíce Čechů trápí chronická plicní nemoc, většina z nich o tom ale neví, píše deník Právo. Více se dočtete v přehled tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha / Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tuzemské obchody do roku 2025 vyřadí z nabídky vejce od slepic chovaných v klecích. (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mf Dnes

Tuzemské obchodní řetězce vyřadí do roku 2025 z nabídky vejce od slepic chovaných v klecích, píše sobotní Mf Dnes. Těch je v Česku 80 procent. Klecová vejce nahradí vejce od nosných slepic. Za ty budou muset zákazníci zaplatit víc peněz.

Lidové noviny

Rusů v Česku přibývá, přijíždí hlavně střední třída. Dočtete se to v Lidových novinách. Boří se tak klasické stereotypy, nová generace Rusů je totiž jiná: vzdělaná, podniká a kupuje tu nové byty. Chce se u nás totiž usadit natrvalo.

Deník

Česká numismatická společnost Teplice nedávno vydala pamětní medaili ke 150. výročí sboru dobrovolných hasičů v Teplicích a 170. výročí narození významného činitele hasičského hnutí v lázeňském městě Reginalda Czermacka. Dočtete se o tom v regionálním Deníku.

Právo

Statisíce Čechů mají plicní nemoc, polovina z nich o tom ale neví. To je titulek deníku Právo. Nemoc se totiž nijak výrazně neprojevuje. Chronickou obstrukční plicní nemoc má ale asi 300 tisíc lidí. Ročně na ni v České republice zemře přes 3500 lidí.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme