Přehled tisku: nedostatečná kapacita školek, zastřešení Spořilovské spojky nebo prodej piva

V pondělním českém tisku se dočtete, že školky musí podle novely přijímat všechny tříleté děti. Ne všechny školky na to ale mají kapacitu. Píše o tom Mf Dnes. Podle regionálního Deníku získalo zastřešení pražské Spořilovské spojky kladný posudek o vlivu na životní prostředí. Stavět by se mělo začít za tři roky. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Tolmacho | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

E15

Česká zbrojovka Uherský Brod chce expandovat na trh do Spojených států. Píše o tom pondělní E15. Ve hře je buď akvizice velkého amerického konkurenta, nebo vybudování vlastních výrobních prostor. Ambicí firmy je pak zásobovat zbraněmi americkou armádu.

Mateřské školy nebudou muset mít od roku 2020 povinně místa pro dvouleté děti

Číst článek

Mf Dnes

Školky musí od září podle novely školského zákona přijímat všechny tříleté děti. Mf Dnes ale uvádí, že ne všechny školky na to mají místo. Některé obce a městské části proto rodičům přispívají na soukromou školku nebo výrazně navyšují kapacitu.

Lidové noviny

Univerzity třetího věku loni v Česku studovalo na 55 000 seniorů. Lidové noviny uvádějí, že před osmi lety jich přitom bylo o 20 000 méně. Zájem o vzdělání ze strany penzistů nadále roste a vysoké školy tak často nestačí uspokojovat jejich poptávku.

Česká piva jsou zdravější než třeba ta z USA, může za to ječný extrakt, říká pivovarník Šuráň

Číst článek

Hospodářské noviny

Lidé si v obchodech v červenci koupili 70 milionů litrů piva. Hospodářské noviny píšou, že za to obchodníci v prvním prázdninovém měsíci utržili rekordních skoro 1,7 miliardy korun. Extrémní vedra tak pomáhají zastavit dlouhodobě klesající spotřebu piva v Česku.​

Regionální Deník

Obyvatelé pražského Spořilova jsou o krok blíž k tomu, aby je neobtěžovala rušná Spořilovská spojka. Podle regionálního Deníku získal plán na její zakrytí kladný posudek o vlivu na životní prostředí. Silnice má být kompletně zanořená do dvou betonových tubusů. Stavět se má za tři roky.

Právo

Po půlroce fungování využilo rodičovský příspěvek přes 18 000 otců. Ti rádi matkám po porodu v nejnaléhavějších situacích pomůžou, klasická rodičovská dovolená je ale neláká. Tématu se věnuje pondělní deník Právo.

Jakub Švejkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme