Přehled tisku: šmejdi, Zemanův první čestný doktorát, oční vady, dárcovské SMS

V českých denících se v sobotu dočtete, že prezident Miloš Zeman dostane v Rusku svůj první čestný doktorát. Píší to Lidové noviny. Právo si všímá, že v České republice přibývá očních vad. Navíc je podceňujeme. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Pražský hrad

MF Dnes

Takzvaní šmejdi nově cílí na byty seniorů, upozorňuje na to MF Dnes. Pražská firma starým lidem slibuje, že se o ně zdarma postará. Na oplátku ale chce, aby na společnost převedli svou nemovitost. Pravděpodobně fiktivní firma navíc podle magistrátu sociální služby poskytovat nemůže.

Regionální Deník

Češi letos věnují rekordní částku pomocí dárcovských esemesek, píše to regionální Deník. Loni se vybralo 35 milionů korun. Letos by podle Asociace provozovatelů mobilních sítí a Fóra dárců mohly být výnosy až o čtvrtinu vyšší. Pomohly tomu i změny systému posílání DMS zpráv, které platí od března.

Lidové noviny

Prezident Miloš Zeman dostane při návštěvě Ruska svůj první čestný doktorát, informují o tom Lidové noviny. Titul mu udělí Uralská federální univerzita v Jekatěrinburgu.

Právo

Očních vad přibývá a podceňujeme je, to se můžete dočíst v deníku Právo. Zhruba pětina Čechů trpí krátkozrakostí. Mezi další závažná onemocnění patří šedý a zelený zákal nebo tupozrakost. Osmdesát procent zrakových vad je přitom léčitelných.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme