Přehled tisku: aktivnější klíšťata a nedostatek anesteziologů

České deníky píšou v sobotu například o aktivitě klíšťat. Během celého víkendu platí nejvyšší stupeň rizika: desítka z desetistupňové škály, píše Mf Dnes. Deník se věnuje nedostatku anesteziologů v českých nemocnicích, Lidové noviny zase tomu, jak často české děti využívají internet. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klíště (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Deník

Českým nemocnicím scházejí anesteziologové, dočtete se o tom v regionálním Deníku. Některá zdravotnická zařízení si proto musí tyto odborníky půjčovat z jiných středisek - to se jim ale velmi prodraží. Čeští anesteziologové často míří za lepšímu podmínkami do zahraničí nebo odcházejí do soukromých zařízení. Podle místopředsedy Asociace českých a moravských nemocnic Petra Fialy anesteziologů ubývá kvůli nevyjasněné koncepci o vzdělávání mladých lékařů a taky kvůli tomu, že by v českých nemocnicích museli sloužit stovky hodin přesčasů.

Přehled tisku: Česká pošta jako prodejce plynu, pokuty ze zahraničí a zájem o chaty

Číst článek

Mf Dnes

Odborníci varují před velkou agresivitou klíšťat během tohoto víkendu. Píše o tom Mf Dnes. Lidé by se proto aspoň do zítřka neměli vydávat na procházky po listnatých lesích. V dubnu se klíšťata skrývala kvůli suchu, během deštivého května se ale jejich aktivita výrazně zvýšila. Během celého víkendu platí nejvyšší stupeň rizika: desítka z desetistupňové škály. V této fázi odborníci výrazně doporučují používat repelent. Lidí by se ale raději měli vyhnout procházkám v listnatých nebo smíšených lesích

Lidové noviny

České děti jsou čím dál víc závislé na internetu, dočtete se o tom v Lidových novinách. Podle české části mezinárodní studie HBSC jsou nejohroženější žáci ve věku od 11 do 15 let. Na internetu je nepřetržitě osm procent z nich - tedy zhruba 50 tisíc dětí. Školáci mají taky větší sklony k depresím, špatně spí a taky víc pijí alkohol.

Právo

Neplatiči spotřebitelských půjček bývají často uváděni v omyl ze strany advokátů dlužníků. Ti jim totiž naznačují, že pokud soudy zpětně zamítly rozhodčí doložky, tak tím končí celkové vymáhání dluhu. Tak to ale podle právníků a Exekutorské komory nefunguje. Zabývá se tím deník Právo. Podle právníka Karla Havlíčka je rozhodčí doložka nástrojem k tomu, aby strany sporu nemusely chodit k soudu. To, že soud rozhodčí doložky u spotřebitelských smluv zpětně zneplatnil, neznamená, že dluhy přestaly existovat. Takzvaná rozhodčí doložka určuje, že když dojde ke sporu, tak rozhodnutí o uznání dluhu nevydá soud ale soukromý subjekt. Je to rychlejší, než když exekuční titul vydává soud, poznamenává Právo.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme