Přehled tisku: boj v kamionové dopravě, zakázka k tendru za 50 miliard a problémy s nemocnicí Sušice

V sobotním tisku se dočtete, že české kamionové společnosti začínají prohrávat boj s mezinárodní konkurencí. Informuje o tom Mf Dnes. Podle Lidových novin pak ministerstvo obrany opět vypsalo zakázku na právní poradenství k padesátimiliardovému tendru. A policie prošetřuje pronájem nemocnice v Sušicích, píše Právo. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

České kamionové společnosti začínají prohrávat boj s konkurencí v mezinárodní přepravě. Podle Mf Dnes tuzemští řidiči každý rok odvezou o tisíce tun zboží méně. Ještě v roce 2014 přepravily české kamiony za hranice téměř 47,5 milionu tun zboží, loni to bylo přitom 26,5 milionu tun. Za volanty kamionů na tuzemských dálnicích sedí čím dál častěji řidiči z východu - z Polska, Rumunska, Bulharska nebo Litvy.

Největší český zbrojní nákup začíná. Ministerstvo obrany vybírá obrněnce za 50 miliard

Číst článek

Lidové noviny

Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na právní poradenství k padesátimiliardovému tendru na nová pásová bojová vozidla. Zjistily to Lidové noviny. Úřad chce právníky využít při přípravě smluv na obrněnce.

Paradoxem je, že resort už stejnou právní zakázku za 14 milionů korun vyhlásil loni v srpnu, a dokonce i vybral vítěze. Na to si ale stěžoval jeden z neúspěšných uchazečů. Ministerstvo proto tendr vypsalo znovu.

Právo

Policie prošetřuje pronájem sušické nemocnice na Klatovsku soukromé společnosti v roce 2015. Podle informací deníku Právo se vyšetřovatelé zajímají jak o detaily smluv na nájem, tak i o vybavení nemocnice. Kromě toho zjišťují, za jakých okolností nový nájemce zrušil nebo omezil rozsah původně poskytovaných služeb.

aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme