Přehled tisku: šikana ve státní správě, vysoké ceny za bydlení a nové druhy hub v Česku

V sobotním tisku se dočtete, že ministerstvo vnitra muselo řešit téměř tisíc stížností na šikanu u státních úředníků. Píše o tom Právo. Mf Dnes se zaměřila na vysoké ceny nemovitostí. A v českých lesích se objevují teplomilné druhy hub, informují Lidové noviny. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: PhotoMIX-Company | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Mf Dnes

Na vysoké ceny nemovitostí se zaměřuje článek sobotní Mf Dnes. Podle něj vysoké ceny nemovitostí ve velkých městech nutí lidi, aby si kupovali nebo pronajímali menší byty. Na třípokojový byt totiž často nedosáhne ani střední třída. V malých bytech navíc nebydlí jen jednotlivci, ale často i mladé rodiny, které si zatím větší bydlení nemohou dovolit.

Nájmy letí vzhůru. V Praze lidé za dvoupokojový byt zaplatí i 30 tisíc měsíčně

Číst článek

Lidové noviny

V českých lesích se objevují teplomilné druhy hub. Lidé je ale neznají a často chráněné exempláře ničí. Tématu se věnuje článek Lidových novin. Mezi druhy, které se dřív v Česku nevyskytovaly, patří například hřib rubínový nebo bronzový. Ty jsou přitom velmi vzácné a ke kuchyňskému použití by se vůbec neměly sbírat.

Deník

Evropská komisařka Věra Jourová z ANO chce sladit rodinné povinnosti mužů a žen. Zjistil to regionální Deník. Součástí nového balíčku opatření má být kratší pracovní doba rodičů malých dětí nebo nové otcovské a pečovatelské volno. České ženy totiž kvůli mateřství těžko nacházejí odpovídající pracovní uplatnění. Podle informací regionálního Deníku kvůli tomu česká ekonomika ročně přichází téměř o tři procenta HDP.

Právo

Téměř tisíc stížností na šikanu od státních úředníků muselo v posledních třech letech řešit ministerstvo vnitra, všímá si toho sobotní deník Právo. Před třemi lety totiž poslanci schválili nový služební zákon, který umožňuje stěžovat si na nevhodné chování anonymně. Jednotlivými případy se zabývají takzvaní prošetřovatelé. Ve státní správě pracuje téměř 63 tisíc zaměstnanců.

voh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme