Přehled tisku: prodej záložní nemocnice, rušení telefonních budek a útok na český rekord

V sobotním tisku se dočtete, že stát chce prodat další záložní nemocnici. Píše o tom Mladá fronta DNES. A regionální Deník upozorňuje, že z Brna a okolí zmizí některé telefonní budky. Víc v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telefonní budka. (Ilustrační snímek) | Foto: John Paul Joseph Hen | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Mladá fronta DNES

Stát nabídne k prodeji další záložní nemocnici. Půjde o zdravotní středisko v Sojovicích na Mladoboleslavsku. Informuje o tom Mladá fronta DNES. V pořadí se tak chce zbavit už třetího zařízení, které má k dispozici pro případ krizové situace. Nejsou už prý potřeba. O pronájmu záložních prostor uvažují i některé nemocnice. Náklady na údržbu jsou totiž vysoké.

Regionální Deník

Z Brna a okolních vesnic brzy zmizí nepotřebné a málo vytížené telefonní budky. Píše o tom regionální Deník. Jejich údržba je totiž drahá a nevyplatí se. Provozovatel veřejných telefonů zruší kvůli nízkému zájmu pětinu budek. Odstraněné budou ve druhé polovině roku.

Právo

Nejrychlejší Češi útočí na nejstarší rekord, to je titulek víkendového deníku Právo. Čtveřice běžců pod vedením trenéra Tomáše Dvořáka má šanci překonat padesát let starý český rekord z mnichovské olympiády. Štafetu 4 × 100 metrů se letos pokusí zaběhnout pod 38 sekund a 82 setin.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme