Přehled tisku: Babiš kritizuje ministra dopravy, Národní muzeum přes svátky prodlouží otevírací dobu

V sobotním tisku naleznete například rozhovor s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO), v němž kritizuje ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) kvůli problémům na dálnici D1. Dále se dočtete o otevírací době Národního muzea přes svátky či o možnostech, jak v obchodech vracet vánoční dárky. Přehled sobotního tisku nachystal Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z tmavé do světlé. Muzeum se vrací do podoby z konce 19. století – mnohem světlejší

Z tmavé do světlé. Muzeum se vrací do podoby z konce 19. století – mnohem světlejší | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mladá fronta Dnes

Ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok je podle premiéra a svého spolustraníka Andreje Babiše příliš měkký. Předseda vlády hovořil o Ťokovi kriticky v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Šéf resortu dopravy musí podle Babiše přitvrdit, aby se nemusel bát o své místo.

Babiš: Situace na D1 není o ministrovi Ťokovi, ale o Ředitelství silnic a dálnic

Číst článek

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro Mladou frontu DNES kritizuje ministra dopravy Dana Ťoka především kvůli dopravnímu kolapsu na dálnici D1. Premiér bude chtít od šéfa resortu slyšet, proč ministerstvo a Ředitelství silnic a dálnic neřešilo dříve problém s firmou, která nestihla úseky na dálnici D1 včas opravit.

Regionální Deník

Národní muzeum o vánočních svátcích prodlouží návštěvní dobu - zní titulek Deníku. O nově zrekonstruovanou dominantu Václavského náměstí je dál obrovský zájem, od říjnového znovuotevření navštívilo muzeum přes 200 tisíc lidí. Do konce roku je navíc vstup zdarma.

Národní muzeum bude mít o svátcích prodlouženou návštěvní dobu. Na Štědrý den sice bude zavřeno, během následujících dvou svátků ale mohou návštěvníci přijít v rozmezí od 9 do 20 hodin. K vidění stále bude Česko-slovenská expozice, dále výstava 2 x 100 a opravené historické interiéry.

Právo

Nevhodný vánoční dárek lze v řadě obchodů vyměnit nebo vrátit. Zboží většinou musí zůstat nenošené, nepoškozené a v původním obalu. Každoročně navíc přibývá i internetových obchodů, které možnost vrácení umožňují. Tématu se věnuje deník Právo.

Obchodníci většinou neřeší totožnost osoby, která zboží vrací, když se dotyčný prokáže účtenkou nebo kupním dokladem. U nákopů přes e-shopy má člověk právo na odstoupení od smlouvy. Tu lze u online prodejce uplatnit do dvou týdnů od převzetí zboží a dalších 14 dnů je pak na odeslání věci zpět.

Jakub Švejkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme