Přehled tisku: arbitráž v kauze solárních elektráren, billboardy u dálnic i Advokáti do škol

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že Česká republika zpochybňuje rozhodnutí arbitrů v kauze solárních elektráren. Jejich nález už ministerstvo financí zažalovalo u civilního soudu v Ženevě. Píše to deník E15. Podle deníku Právo v případě, že billboard u dálnice spoluzaviní dopravní nehodu, může být trestně stíhán i ten, kdo reklamní poutač neodstranil. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Kozuch | Zdroj: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

E15

Česko zpochybňuje rozhodnutí arbitrů v kauze solárních elektráren, zjistil to deník E15. Tři nezávislí arbitři rozhodli, že by investoři do fotovoltaiky mohli mít nárok na odškodnění od státu. Ministerstvo financí před časem jejich nález zažalovalo u civilního soudu v Ženevě a požaduje jeho zrušení.

Soud zprostil Alenu Vitáskovou obžaloby v kauze licencí pro solární elektrárny

Číst článek

Regionální Deník

Ministerstvo zdravotnictví se chystá prověřovat účinky lázní, tématu se věnuje regionální Deník. Výsledky léčby v současné době nikdo nehlídá. Resort chce v příštích letech vytvořit standardy léčebných procedur. Jako první by se měl prověřit přínos lázní pro pacienty s artrózou.

Hospodářské noviny

Dva tisíce lékáren v Evropě by na konci dubna mohlo mít na vývěsním štítu logo Dr. Max. Hospodářské noviny píšou, že lékárenský řetězec teď čeká, až rumunský antimonopolní úřad schválí převzetí tamní sítě A&D Pharma. V Česku chce letos skupina otevřít dvacítku poboček.

Místo aby mizely, objevily se nové. Nově mají reklamu na billboardech u dálnic České dráhy

Číst článek

Lidové noviny

Česká advokátní komora chce řešit kritickou neznalost Čechů v oblasti základních právních předpisů, píšou o tom Lidové noviny. Komora připravuje projekt Advokáti do škol, který má do osnov dostat takzvané právní desatero. Učitelé i ministerstvo školství projekt vítají, zařazení do osnov ale podle nich nebude jednoduché.

Právo

Nechávání billboardů u silnic a dálnic se může firmám vymstít, tvrdí to deník Právo. Pokud totiž reklamní poutač spoluzaviní nehodu, může být podle právníků trestně stíhán i ten, kdo billboard neodstranil. Záleží ale na řadě okolností, třeba na stavu řidiče nebo rychlosti, kterou jel.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme