Přehled tisku: volby po internetu až za 5 let, rekordní prodej zmrzliny i zkáza úhořů

V sobotním vydání tuzemských novin se dočtete o tom, že Češi budou moci volit po internetu nejdříve za pět let. Všímá si toho deník Mladá fronta Dnes. Deník Lidové noviny se zase zajímá o klesající počet úhořů. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zmrzlinářství (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník

V Česku se letos nejspíš prodá nejvíc zmrzliny v historii. Vyplývá to z údajů Eurostatu, na které upozorňuje sobotní regionální Deník. Nejčastěji si Češi kupují vanilkovou zmrzlinu, rádi ale mají taky ovocné příchutě. Nejvíc zmrzliny v přepočtu na obyvatele snědí lidé v Belgii, v Estonsku a v Litvě.

Právo

Dvě třetiny energie ze solárů rodinným domům utečou. To je titulek sobotního deníku Právo. Ten si všímá toho, že většina majitelů solárních panelů v domě nemá baterie a nemůže tak vyrobenou energii skladovat. A pokud ji tedy v domě nespotřebují hned, nenávratně o ni přijdou.

Budou další volby pro Čechy v zahraničí jednodušší? TOP 09 oprášila návrh na změnu zákona

Číst článek

Mladá fronta Dnes

Češi nebudou moct volit po internetu dřív než za pět let. Mladé frontě Dnes to řekli poslanci, kteří navrhli, aby Češi žijící v zahraničí mohli volit korespondenčně. Tuto novinku začne sněmovna řešit už na podzim, o hlasování přes internet ale zatím poslanci jednat nebudou.

Lidové noviny

Úhoři jsou na pokraji vyhynutí. Je to téma sobotních Lidových novin. Podle nich od 80. let na světě ubylo 90 procent všech úhořů. Přestože jsou přísně chránění, čínští pytláci loví jejich larvy a pak je prodávají i za 1200 euro za kilogram.

Úhoři jsou unikátní tím, že se rozmnožují na jediném místě na světě, a to v Sargasovém moři, tedy v Atlantiku u pobřeží Severní Ameriky. Odtamtud se pak vracejí zpět do Evropy. Jejich trasu je ale možné docela dobře odhadnout a právě toho pytláci využívají.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme