Přehled tisku: policejní auto jako zátaras, vlastnická struktura firem nebo očkování zdravotníků

Ve středečním českém tisku se dočtete, že státní zástupci žádají jasná pravidla, kdy a jak je možné použít policejní auto jako zátarasu před ujíždějícím řidičem. Píše to deník Právo. Vlastnickou strukturu v rejstříku firem podle Hospodářských novin odhalila zatím jen čtvrtina podniků. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Lékaři z Moravskoslezského kraje hrozí protestem. Podle Deníku N jsou důvodem nevyhovující pracovní podmínky. Doktoři si stěžují na nelegální přesčasové hodiny i málo peněz. Na případný protest jsou připraveni například v nemocnici v Karviné, Havířově nebo Třinci.

Máme pilotku, pyrotechničku, příslušnici Hradní stráže. Vojačky najdete všude, říká první česká generálka

Číst článek

E15

Armádu a policii čeká boj o nové lidi - to je titulek deníku E15. Podle něj totiž nábor zkomplikuje vysoká konkurence na trhu práce, nízká nezaměstnanost i to, že nové pracovníky tento rok nabírají všechny bezpečnostní sbory.

Mf Dnes

Ministerstvo zdravotnictví plánuje preventivně očkovat několik tisíc zdravotníků v nemocnicích proti spalničkám. Informuje o tom Mf Dnes. Úřad tak reaguje na rychle šířící se nemoc. Očkování by měl mít personál hlavně na urgentním příjmu, ambulancích nebo jednotkách intenzivní péče.

Regionální Deník

Loňská úroda jablek byla sice nadprůměrně dobrá, kvůli suchu ale na některých místech vyrostla příliš malá. Ovocnáři tak mají problém s jejich výkupem. Téma regionálního Deníku. Pokud totiž jablko má v průměru méně než 6,5 centimetru, obchody o něj nemají zájem. Jeho cena navíc klesne až na osminu.

Úroda jablek překonala loňská čísla, i když bylo suché léto. Mohou být až o polovinu levnější

Číst článek

Hospodářské noviny

Vlastnickou strukturu v rejstříku firem odhalila zatím jen čtvrtina podniků. Tuto povinnost přitom mají od ledna. Upozorňují na to Hospodářské noviny. Ministerstvo spravedlnosti chce proto pravidla ještě zpřísnit. Firmám, které povinnost nesplní, bude hrozit statisícová pokuta i další tresty.

Právo

Státní zástupci žádají jasná pravidla, kdy a jak je možné použít policejní auto jako zátarasu před ujíždějícím řidičem. Píše o tom deník Právo. Městské státní zastupitelství v Praze proto před pár dny poslalo v této kauze podnět k dovolání. Jasné stanovisko o tom, co je v těchto případech zákonné, by měl vydat Nejvyšší soud.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme