Přehled tisku: vlastní léky v nemocnicích, pokládání asfaltu ve sněhu, zisky Star Wars

V českém tisku se v úterý dočtete, že nemocnice chtějí po pacientech, aby si z domova nosili vlastní léky nebo zdravotní pomůcky. Tato praxe přitom není legální. Píše o tom Mladá fronta DNES. Podle regionálního Deníku liberečtí silničáři dohánějí resty a pokládají asfalt i ve sněhu. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky (ilustrační foto)

Léky (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

E15

Jazykové školy můžou podle deníku E15 zdražit své kurzy. Scházejí jim totiž lektoři. Podle ředitelů na to má v některých oblastech vliv i zvyšování tabulkových platů pro učitele ve školách. Začínají proto najímat učitele ze zahraničí.

Trojice nemocnic v Ostravě, Plzni a Praze nakoupila léky za miliardy bez soutěže, zjistil kontrolní úřad

Číst článek

Mladá fronta DNES

Nemocnice po pacientech chtějí, aby si nosili z domova vlastní léky nebo zdravotní pomůcky. Píše o tom Mladá fronta DNES. Taková praxe přitom není legální. Nemocnice totiž dostanou léky v rámci hospitalizace, kterou proplácí pojišťovna.

Lidové noviny

Rizikem případných voleb po internetu jsou podle náměstka ministra vnitra Petra Mlsny hlavně hackeři. Říká to v rozhovoru pro Lidové noviny. Podle něj je problémem navíc i to, že hlasy nejde fyzicky přepočítat nebo se data můžou ztratit. Jedinou možností, jak ověřit hlasy, jsou tak prý jen papírové lístky.

Regionální Deník

Liberečtí silničáři dohánějí resty a pokládají asfalt i ve sněhu. Dočtete se o tom v regionálním Deníku. Podle technických norem se přitom asfalt může pokládat jen od pěti stupňů nad nulou a když je sucho. Jinak se snižuje jeho životnost.

OBRAZEM: V Los Angeles měla premiéru osmá epizoda Star Wars

Číst článek

Hospodářské noviny

Filmová série Star Wars od roku 1977 vydělala 44 miliard dolarů. A to nejen za lístky do kina, ale hlavně za hračky a další reklamní předměty. Jen za ně fanoušci utratili zhruba 17 miliard dolarů. Nejvýdělečnější byl v roce 2015 snímek Síla se probouzí. Píší o tom Hospodářské noviny.

Právo

U škol přibývá zákazů kouření včetně e-cigaret. To je titulek deníku Právo. Někteří středoškoláci si totiž mylně myslí, že se na elektronické cigarety nevztahuje zákon a dál před školou kouří.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme