Přehled tisku: vlastní léky v nemocnicích, pokládání asfaltu ve sněhu, zisky Star Wars

V českém tisku se v úterý dočtete, že nemocnice chtějí po pacientech, aby si z domova nosili vlastní léky nebo zdravotní pomůcky. Tato praxe přitom není legální. Píše o tom Mladá fronta DNES. Podle regionálního Deníku liberečtí silničáři dohánějí resty a pokládají asfalt i ve sněhu. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

E15

Jazykové školy můžou podle deníku E15 zdražit své kurzy. Scházejí jim totiž lektoři. Podle ředitelů na to má v některých oblastech vliv i zvyšování tabulkových platů pro učitele ve školách. Začínají proto najímat učitele ze zahraničí.

Trojice nemocnic v Ostravě, Plzni a Praze nakoupila léky za miliardy bez soutěže, zjistil kontrolní úřad

Číst článek

Mladá fronta DNES

Nemocnice po pacientech chtějí, aby si nosili z domova vlastní léky nebo zdravotní pomůcky. Píše o tom Mladá fronta DNES. Taková praxe přitom není legální. Nemocnice totiž dostanou léky v rámci hospitalizace, kterou proplácí pojišťovna.

Lidové noviny

Rizikem případných voleb po internetu jsou podle náměstka ministra vnitra Petra Mlsny hlavně hackeři. Říká to v rozhovoru pro Lidové noviny. Podle něj je problémem navíc i to, že hlasy nejde fyzicky přepočítat nebo se data můžou ztratit. Jedinou možností, jak ověřit hlasy, jsou tak prý jen papírové lístky.

Regionální Deník

Liberečtí silničáři dohánějí resty a pokládají asfalt i ve sněhu. Dočtete se o tom v regionálním Deníku. Podle technických norem se přitom asfalt může pokládat jen od pěti stupňů nad nulou a když je sucho. Jinak se snižuje jeho životnost.

OBRAZEM: V Los Angeles měla premiéru osmá epizoda Star Wars

Číst článek

Hospodářské noviny

Filmová série Star Wars od roku 1977 vydělala 44 miliard dolarů. A to nejen za lístky do kina, ale hlavně za hračky a další reklamní předměty. Jen za ně fanoušci utratili zhruba 17 miliard dolarů. Nejvýdělečnější byl v roce 2015 snímek Síla se probouzí. Píší o tom Hospodářské noviny.

Právo

U škol přibývá zákazů kouření včetně e-cigaret. To je titulek deníku Právo. Někteří středoškoláci si totiž mylně myslí, že se na elektronické cigarety nevztahuje zákon a dál před školou kouří.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme