Přehled tisku: reklamace problémových lokomotiv, nedostatek zedníků i petice proti azbestu

Ve stavebnictví je nedostatek zedníků. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Deník Mladá fronta Dnes píše o tom, že ministerstvo dopravy hodlá vrátit výrobci problematické lokomotivy Emil Zátopek. Lidové noviny zase informují o petici na ochranu před azbestem. Více v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lokomotiva Emil Zátopek | Zdroj: Škoda Transportation

E15

Skupina CEFC sundává svá loga z pražských budov, které vlastní. Podle deníku E15 už zmizela z kancelářského centra Florentinum a z bývalé budovy Živnobanky v ulici Na Příkopě. Mluvčí firmy Pavel Bednář důvody stažení symbolů ale nechtěl komentovat.

Zaměstnávejte ženy na kratší úvazky a důchodce, vyzval Babiš podnikatele na strojírenském veletrhu

Číst článek

Hospodářské noviny

Ve stavebnictví chybějí zedníci. Hospodářské noviny píšou, že v oboru zaměstnanců ubývá od roku 2009. Lidé ze stavebnictví odcházejí hlavně do zpracovatelského průmyslu – pracují třeba v automobilkách. Podle pracovních agentur by problém vyřešilo, kdyby firmy efektivněji hledaly zaměstnance v zahraničí.

Mladá fronta Dnes

Ministr dopravy Dan Ťok za ANO chce vrátit výrobci problémové lokomotivy pojmenované Emil Zátopek. Jak píše Mladá fronta Dnes, ministerstvo už připravuje podklady pro reklamaci. Lokomotivy od plzeňské firmy Škody Transportation jsou mnohem poruchovější než jiné stroje.

Lidové noviny

Stovky lidí během posledních dvou týdnů podepsaly petici na ochranu před azbestem. Tématu se věnují Lidové noviny. V petici vyzývají vládu, aby zpřísnila kontrolu firem, které s rakovinotvorným materiálem pracují.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme