Přehled tisku: protekce v medicíně, výstavba obchvatů a limity letiště Václava Havla

Ve středečním tisku se dočtete o tom, že se Sazka zajímá o britskou loterii. Píše to deník E15. Mf Dnes informuje o pokračující výstavbě obchvatů a Hospodářské noviny se věnují limitům letiště v pražské Ruzyni. Více se dozvíte v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 9:31 12. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla

Letiště Václava Havla | Zdroj: Letiště Václava Havla

E15

Sazka se zajímá o britskou loterii - píše o tom středeční vydání deníku E15. Skupina se totiž bude snažit získat licenci na provozování tamní National Lottery. Tu má až do roku 2023 právo řídit společnost Camelot. Zahájení soutěže o licenci k dalšímu provozu britské loterie se ale podle médií očekává už v příštím roce. Na začátku celého procesu získání licence budou podle mluvčího Skupiny Sazka Radka Němečka jednání s britskou vládní agenturou Gambling Commision. Té budou uchazeči předkládat svoje návrhy. Jak píše E15, Sazka nevylučuje, že by se o britskou loterii ucházela ve spolupráci ještě s jinou firmou.

Mf Dnes

Výstavba obchvatů a velkých okruhů kolem krajských měst v posledních týdnech pokročila.  Mf Dnes uvádí příklad z Brna nebo posun v přípravách dalšího úseku západního obchvatu Plzně. Deník ale popisuje i prodlevy - třeba v případě Prahy nebo Českých Budějovic. V Brně se na podzim začal stavět jeden a půl kilometru dlouhý úsek Žabovřeská. Ocení ho hlavně řidiči, kteří jezdí z dálnice D1 na sever od Brna. Výstavba velkého městského okruhu ale nepostupuje tak rychle, jak by mohla, a to kvůli spolku Voda z Tetčic.

Obchvat okolo Břeclavi má zelenou, rozhodl soud. Nařídil ale vysadit stromy a vytvořit tůňky

Číst článek

Lidové noviny

Lékařská fakulta Ostravské univerzity přijala několik neúspěšných uchazečů o studium na základě toho, že pocházeli z lékařských rodin. A to na úkor stovek dalších, kteří sice u zkoušek uspěli a odvolali se, ale fakulta je nevzala kvůli nedostatečné kapacitě oboru. O problému informují Lidové noviny. Nově zvolený, ale dosud nejmenovaný děkan fakulty se k tomu nevyjádřil. Podle deníku zapsala fakulta za uplynulých devět let do prvního ročníku studia celkem sedm původně neúspěšných lidí, u kterých jako důvod přijetí ke studiu uvedla třeba „rodinnou lékařskou tradici“ nebo „rodinné lékařské zázemí“.

Deník

Léky na úzkost i krevní nádory by mohly být levnější, a to díky zatím nevyužitým aukcím - tvrdí to středeční vydání regionálního Deníku. Náklady za vytipované léky by se totiž díky aukcím mohly snížit dokonce až o polovinu. Svaz zdravotních pojišťoven vybral celkem čtyři účinné látky, které obsahují desítky léčiv na choroby nervové soustavy nebo krevních nádorů. A rozhodl se požádat o vyhlášení elektronické aukce. Ministerstvo zdravotnictví jí už dalo zelenou. Čeká se tak jen na pokyn Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Právě ten musí ze zákona takovou aukci oficiálně vyhlásit.

Stavba nové ranveje pražského letiště může pokračovat, soud zamítl stížnost městských částí

Číst článek

Hospodářské noviny

Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni se blíží svému limitu. Hospodářské noviny upozorňují na to, že se pomalu dostává do bodu, kdy už rostoucí množství cestujících nebude možné zvládnout. Pro letiště není prý problémem jen chybějící ranvej, která by umožnila navýšit počty přistávajících letadel. Ještě víc totiž letišti chybí vlakové spojení s centrem města. Tyto problémy připustil v rozhovoru pro Hospodářské noviny ředitel státního podniku Letiště Praha Václav Řehoř. Ruzyně letos očekává necelých 17 milionů cestujících. Pro chystanou stavbu paralelní dráhy, která má zvýšit počet přistávajících letadel, má schválenou hranici 21 milionů cestujících ročně. Této mety dosáhne podle svých vlastních odhadů po roce 2026.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme