Přehled tisku: problémy s opravami chodníků, soud o výživné a mlékomaty

Ve středečním tisku se dočtete, že starostové mají problém sehnat firmy, které by opravily chodníky nebo dětská hřiště. Píšou o tom Hospodářské noviny. Právo informuje o soudu mezi studenty a jejich rodiči kvůli neplacení výživného. A podle regionálního Deníku lidé nakupují z mlékomatů dostatek mléka, aby se provoz přístrojů vyplatil. Víc v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Developeři staví byty na míru investorům, všímá si deník E15. Dokonce slibují, že jim seženou nájemníky. Investoři byty kupují kvůli tomu, aby vydělali na pronájmu anebo je později prodali dráž. Nejvíce nakupují jednopokojové nebo dvojpokojové byty.

Mladá fronta DNES

Deset milionů korun může Velké Meziříčí vydělat na pokutách za rychlou jízdu na dálnici D1. Informuje o tom Mladá fronta DNES. Měření na zúženém úseku dohlíží na řidiče od začátku dubna a od té doby napočítalo deset tisíc překročení rychlosti. Ta se teď na D1 kontroluje na třech opravovaných místech a v pátek k nim přibude ještě čtvrté u Jihlavy.

Hospodářské noviny

Starostové nemohou sehnat firmy, které by opravily chodníky, dětská hřiště nebo další městský majetek. Píšou o tom Hospodářské noviny. V době ekonomického růstu totiž pro stavaře menší veřejné zakázky nejsou příliš lákavé. Města přitom mají na účtech miliardy.

Regionální Deník

Z každého mlékomatu lidé načepují přes sto litrů mléka denně. Téma regionálního Deníku. Průměrně nakupují dost mléka na to, aby se provoz vyplatil. Zemědělci tak ustálili ceny, nebo dokonce zlevňují. Na některých místech stojí litr klidně 15 korun. V Česku může být podle odhadů asi 200 mlékomatů.

Právo

Studenti se soudí s rodiči kvůli neplacení výživného, píše deník Právo. Nejčastěji kvůli tomu, aby vrátili část peněz druhému rodiči, který se o ně staral během dospívání. Nebo si s rodičem, který o ně neměl žádný zájem, chtějí vyrovnat účty. Někdy přitom neplatiči nedokážou poslat ani minimální částku, třeba tisícovku.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme