Přehled tisku: málo stavebních materiálů, nové podmínky pro hypotéky a sledování televize

Ve středečním tisku se dočtete, že Česko bojuje s nedostatkem stavebních materiálů. Informuje o tom Mf Dnes. Hospodářské noviny upozorňují na nová pravidla pro refinancované úvěry. A Právo upozorňuje, že třetinu volného času stráví Češi u televize. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: SatyaPrem | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Mf Dnes

Na stavební materiály se v těchto dnech čeká i několik měsíců. Podle Mf Dnes za to může růst stavebnictví. K dostání nejsou například cihly, panely nebo izolace. Společnosti se proto snaží nahradit chybějící materiál dovozem. V zahraničí je ale situace většinou podobná. Navíc chybí řidiči, kteří by cihly dovezli. A kvůli nedostatku se zvyšuje i cena materiálu.

Začala platit přísnější pravidla pro hypotéky, řada lidí na úvěr už nedosáhne

Číst článek

Hospodářské noviny

Od pondělí se výrazně zpřísnily podmínky pro získání hypotéky. Nové limity určují, kolik smí banka lidem půjčit vzhledem k jejich příjmům a celkovým dluhům. Tyto nové podmínky se původně neměly týkat refinancování. Česká národní banka ale nakonec do pravidel refinancované úvěry přidala. Informují o tom Hospodářské noviny.

Lidové noviny

Stát chce nově evidovat pozemky, na kterých se dá stavět, ale nejsou využité. Podle Lidových novin proto uvažuje o jejich progresivním zdanění. Zohledňovat by se měla intenzita používání pozemků i budov, případně také jejich hodnota.

Právo

Průměrný Čech má týdně 45 hodin volného času a téměř třetinu tráví u televize. Výzkumu s názvem Proměny se věnuje středeční Právo. Pro stále více rodin jsou náplní volna návštěvy nákupních center. Lákají je na bezplatné parkování a atrakce pro děti.

Deník

Obce na severu Libereckého kraje se připravují na úbytek vody kvůli polskému dolu Turów. Tématu se věnuje Deník. S plánovaným rozšířením těžby v tomto dolu směrem ke státním hranicím hrozí další výrazné poklesy hladiny podzemní vody na území Česka. Vodárenské společnosti kvůli tomu propojí vodovody a zvětší objemy vodojemů.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme