Přehled tisku: přeplněné vlaky, Škodovka v Turecku, narůstající kriminalita na internetu

Středočeský kraj trápí nedostatečná kapacita míst ve vlacích, upozorňuje sobotní vydání Regionálního Deníku. Lidové noviny se věnují příštímu modelu Škody Superb, který se nejspíš nebude vyrábět v Mladé Boleslavi, ale Turecku. Odbory se tak obávají, že Škodovka přijde o část zisku. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodejna škodovek v Turecku | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Deník

Na nedostatečnou kapacitu vlaků ve středních Čechách upozorňuje sobotní vydání Regionálního Deníku. Spoje v okolí Prahy jezdí často přeplněné. Dopravci se sice snaží přidat místa, zatím to ale nestačí. 

Přehled tisku: igelitové tašky na ústupu, firmy chtějí nabírat důchodce a novela proti ‚šmejdům‘

Číst článek

Míst ve vlacích nepřibývá tak rychle, jak by bylo potřeba. Kapacita tratí, jejich stav nebo úroveň zabezpečovacích zařízení zase často nedovolují přidávat nové spoje. Někdy je problém taky v délce nástupišť, dopravci tak nemůžou soupravy prodloužit.Problémy jsou hlavně na tratích do Českého Brodu, Lysé nad Labem nebo Kralup nad Vltavou. 

Lidové noviny 

Příští model Škody Superb se bude nejspíš vyrábět v Turecku. Jak se dočtete v Lidových novinách, novou továrnu by v Turecku neměla stavět mladoboleslavská automobilka ale její mateřská společnost Volkswagen. Odbory se tak obávají, že Škodovka přijde o část zisku.

Zisky z výroby se podle odborářů nevrátí do Škodovky, ale půjdou na konta koncernu. Automobilka se k situaci nevyjadřuje. Člen představenstva ale odboráře ujistil, že vývoj aut zůstane dále v Mladé Boleslavi.

Právo

V Česku rapidně narůstá kriminalita na internetu. Tématu se věnuje deník Právo. Ještě před 8 lety policie prošetřovala 1500 nahlášených případů. Loni jich už bylo skoro 7000. Nejčastěji se policisté zabývají nevyžádanou poštou ale i vydíráním.

Výhružky se podle deníku Právo týkají třeba škol. Zatímco dříve byly bomby ohlašovány z telefonních budek, dnes jsou výhružky posílány po internetu. Většinou za nimi stojí žáci během zkoušek a maturit.

Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme