Přehled tisku: drahé byty, luxusní svatby i nová příručka pro cizince žijící v Česku

Ve čtvrtečním tisku se například dočtete o tom, že stále více Čechů touží po luxusní svatbě. Zájem je především o nevšední místa, píše Právo. Připravované příručce pro cizince žijící v České republice se věnují Lidové noviny, nevšedním předmětům nalezeným během razie v pardubické věznici zase regionální Deník. Víc v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba. Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Unsplash

E15

Část kamenných kasin zřejmě propustí zaměstnance nebo své pobočky úplně zavře. Podle deníku E15 jim totiž až o tři čtvrtiny klesly příjmy. A to kvůli novému zákonu o hazardu, který od letošního roku nařizuje hernám povinnou registraci hráčů. Velká část heren není zisková i kvůli zákonem nařízeným obrovským investicím do registračních systémů. Podle mluvčího Unie herního průmyslu Andreje Čírtka tak řada heren skončí.

Češi častěji hrají hazardní hry online a patologických hráčů přibývá. Chybí dostupná pomoc i léčba

Číst článek

Mladá fronta DNES

Sedm důvodů, proč máme drahé byty - to je titulek Mladé fronty DNES. Podle ní se ale bydlení v Česku nezdražilo ze dne na den. Můžou za to prý faktory, které se vyvíjely několik let. Mezi nimi je například vysoká poptávka po bytech po ekonomické krizi i pomalé schvalování nových staveb. Současný trh mimo jiné ovlivňují i to, že se lidé stěhují z venkova do města a ta na tento tlak dostatečně nereagují.

Deník

Mobilní telefony, pilník na železo, ale taky léky a drogy - nejen to našli policisté při pondělní razii v pardubické věznici. Zjistil to Deník. Vězeňská služba dělala jak osobní prohlídky, tak rozebírala skříně nebo postele. Policie teď bude řešit, jak se věci k vězňům dostaly. Mobilní telefony vězni ukrývali například v zašitém lemu záclony na okně nebo v tajné dutině pod okenním parapetem. Policisty a dozorce ale zajímalo, kde si trestanci přístroje nabíjeli, když nemají přístup k elektrické zásuvce. Nakonec v jedné z cel našli tajně vybudované zásuvky.

Lidové noviny

Svateb s cizinci v Česku přibývá. Muži chtějí Slovenky a Ukrajinky, ženy spíš vybírají na Západě

Číst článek

Z autobusu se nejdřív vystupuje - to je jedna z rad pro cizince, kteří chtějí žít v Česku. Ministerstvo vnitra teď pro ně připravuje příručku, která kromě grafů popíše právě i české zvyklosti a zvláštnosti. Tématu se věnují Lidové noviny. Cizinci se z manuálu kromě běžných věcí dozvědí taky to, že odpad se třídí do barevných kontejnerů nebo že chybějící fronta na úřadech znamená, že si musí vzít u vchodu pořadový lístek z automatu. Mimo to je v knížce i rada, že čeština je sice složitý jazyk, ale vyplatí se ji naučit.

Právo

Čeští snoubenci touží stále víc po luxusních svatbách. Všímá si toho deník Právo. Důvodem je bohatší společnost a zvyšující se životní úroveň. Lidé mají nejvíc zájem o netradiční místa nebo o vystoupení populárního zpěváka. Luxusní veselka je tak může vyjít minimálně na zhruba půl milionu korun. Takové svatby navíc vyžadují složitou logistickou přípravu, na kterou si lidé objednávají specializované agentury.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme