Přehled tisku: Praha chce rušit stanoviště taxíků, vrací se obytné vozy a ředitel Českých drah má skončit

Praha má v plánu zrušit až třicet stanovišť pro taxíky, například na Václavském či Staroměstském náměstí, píše Deník N. Páteční Hospodářské noviny informují, že šéf Českých drah Miroslav Kupec má skončit ve funkci a například Mf Dnes přináší zprávu o vylidňování českého venkova. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxikářům se návrh na zrušení stanovišť nelíbí | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Deník N

Praha chce zrušit třicet stanovišť pro taxíky, píše Deník N. Podle magistrátu na nich totiž někteří řidiči šidí zákazníky. Podle kontrolorů hlavního města není výjimkou, že na některých místech zaplatí zahraniční turisté za taxislužbu i dvojnásobek ceny. Uvolněná stanoviště by pak měla sloužit například rezidentům. Zmizet by měla některá stanoviště například z Václavského nebo Staroměstského náměstí, kde kontroloři odhalili nejvíc případů předražené jízdy. Taxikářům se návrh nelíbí.

Přehled tisku: drahá česká data, seškrtání černých duší ve státní správě a větrolamy bez daně

Číst článek

E15

Do Česka se vrací fenomén dovolené v obytném voze. Deník E15 píše, že prodeje těchto aut v tuzemsku vzrostly meziročně o 20 procent. Vyšší zájem ale zaznamenaly i půjčovny. Nejvíc jich po silnicích jezdí v létě. Ale podle prodejců si už Češi zvykají, že na dovolenou v obytném autě se dá vyrazit i kdykoliv v průběhu roku. V roce 2018 se v tuzemsku podle E15 prodalo téměř 16 tisíc těchto vozidel.

Mf Dnes

Některým vesnicím hrozí za pár let vylidnění. Stát ale podle Mf Dnes žádné plány na záchranu venkova nemá. Řešení odlivu obyvatel nechává spíš na místních samosprávách. Největší riziko vylidnění hrozí v tzv. vnitřním pásu obcí, který se táhne severně od Plzně až na Vysočinu. A dále jde o pohraniční obce, jako příklad uvádí deník třeba Moldavu na Teplicku. Nejhorší situace je v Karlovarském kraji – z dvacítky vesnic s nejvyšším úbytkem obyvatel je jich sedm právě odtamtud.

Přehled tisku: sucho trápí i podnikatele, církev je proti klimatickým změnám a zubaři budou levnější

Číst článek

Hospodářské noviny

Generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec skončí ve funkci, píšou Hospodářské noviny. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) totiž nenaplnil šéf národního dopravce očekávání. Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) chce dosavadní působení Kupce prověřit. Na otázku, jestli chce Kupce odvolat, ale ministr nedal jasnou odpověď.

Právo

Při výběru partnera hraje stále velkou roli stav konta. O sociologické studii a stereotypech ve vztazích píše deník Právo. Podle ní mají partnerský vztah častěji movitější než chudší muži. Stále víc mužů ale zajímá také ekonomická situace a kariérní růst u žen. Oblast seznamování totiž stále více ovlivňuje rostoucí vzdělanost a emancipace.

Anna Soldatová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme