Přehled tisku: miliardová podpora teplárnám, miliony za používání pozemků nebo telefonické konzultace

V pondělním českém tisku se dočtete, že ministerstvo obrany bude zřejmě muset zaplatit desítky milionů obcím za užívání jejich pozemků v areálu vojenského letiště u Plzně. Píše to deník Právo. Podle Lidových novin bude muset Energetický regulační úřad obhájit téměř miliardovou podporu teplárnám. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Energetický regulační úřad bude muset obhájit téměř miliardovou podporu teplárnám (ilustrační foto) | Foto: Ladislav Němec / MAFRA | Zdroj: Profimedia

E15

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustí tento měsíc fond na podporu začínajícího byznysu. Informuje o tom deník E15. Odborníci z oboru ale varují, že o peníze nebude zájem. Podle nich má český trh hlavní startupovou horečku už za sebou.

Místo učitelů roboti. Finské žáky dokáže Elias naučit anglicky a neunaví se přitom při opakování

Číst článek

Hospodářské noviny

Telefonické konzultace mezi lékaři by se měly povinně nahrávat. Na změny v novele zákona o zdravotních službách upozorňují Hospodářské noviny. Komunikace mezi doktory by se nahrávala u akutních případů, kdy menší okresní nemocnice nemůžou pacientovi poskytnout péči specialistů a musí řešit postup s nejbližší klinikou.

Regionální Deník

Firmy zaměstnávající handicapované, dlouhodobě nezaměstnané nebo jinak znevýhodněné lidi dostanou nová pravidla pro své podnikání. To je téma pro regionální Deník. Vládou předložená novela má zajistit větší podporu tohoto podnikání ze strany státu.

Za přestupky budou dostávat řidiči už jen čtyři nebo šest bodů, plánuje ministerstvo

Číst článek

Mf Dnes

Řidičům bude hrozit pokuta za nedodržení bezpečné vzdálenosti. Počítá s tím chystaný návrh na změnu bodového systému z dílny resortu dopravy. Test  Mf Dnes na dálnici D5 ale ukázal, že řidiči rozestup nedodržují.

Lidové noviny

Energetický regulační úřad bude muset obhájit téměř miliardovou podporu teplárnám. Lidové noviny píší, že úřad schválil finanční injekci uhelným teplárnám těsně před Vánoci. Každou takovou změnu ale musí schválit Brusel. O věc se proto zajímá Evropská komise.

Armádní objekty střeží neozbrojení příslušníci vojenských lesů. Branný výbor požaduje změnu

Číst článek

Právo

Ministerstvo obrany bude zřejmě muset zaplatit desítky milionů obcím za užívání jejich pozemků v areálu vojenského letiště u Plzně. O soudním sporu píše deník Právo. Resort obrany tvrdil, že užívání těchto pozemků je nezbytné pro plnění jeho funkce při obraně státu. Soud ale jeho argumenty neuznal.

Euro

Čeští vědci se učí za pomoci investorů převádět objevy z laboratoří do praxe. Víc se dozvíte z pondělního vydání týdeníku Euro. Zálibu v biotechnologiích v sobě objevili i mnozí čeští miliardáři. Jejich peníze by mohly pomoci překlenout finančně náročné období mezi základním a aplikovaným výzkumem.

Anna Soldatová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme