Přehled tisku: vyhrožování teroristickými útoky, levný cukr nebo zvýšení daně z nemovitostí

V pátečním tisku si přečtete, že plzeňská policie zadržela muže, který vyhrožoval teroristickými útoky v Pákistánu, pokud nebude propuštěna zadržená Češka. Píše to deník Právo. Evropa se podle Hospodářských novin topí v levném cukru. Loni na podzim totiž skončily kvóty, které omezovaly jeho výrobu a prodej. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostkový cukr (ilustrační foto)

Kostkový cukr (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

E15

O Nemocnici Svaté Alžběty v Praze musí rozhodnout soud. Píše to deník E15. Věřitelé neschválili plán na reorganizaci zadlužené nemocnice. Přebila ho nabídka na odkup. Existuje možnost, že léčebna se přesune z Albertova do budovy Waltrovka. Tu vlastní Penta.

Logistickým firmám v Česku chybí skladníci. Posily lákají na vyšší mzdy i benefity

Číst článek

Mladá fronta DNES

V Česku je stále více skladů. Haly na okraji měst vznikají hlavně díky e-shopům, můžete si přečíst v Mladé frontě DNES. Za posledních pět let se jejich rozloha zvětšila o 160 procent na sedm milionů metrů čtverečních. Například Martin Paloncy z poradenské společnosti Logio ale z boomu skladové výstavby nadšen není. Podle něj je nárůst neúnosný.

Hospodářské noviny

Evropa se topí v levném cukru, jeho ceny prudce padají. To je jeden z titulků pátečních Hospodářských novin. Cukr je nejlevnější za posledních osm let. Loni na podzim skončily kvóty, které omezovaly výrobu a prodej sladila. Toho je teď na trhu přebytek a výrobci zlevňují. Opakuje se tak to, co se stalo například po konci regulací u mléka.

Bývalého pražského imáma a jeho příbuzné obvinila policie z terorismu. Všichni tři jsou na útěku

Číst článek

Regionální Deník

Daň z nemovitosti zvýšilo přes 600 obcí. Na podání přiznání zbývá poslední týden. Tématu se věnuje regionální Deník. Ten píše, že podat přiznání a tedy vyplnit formulář musejí i majitelé nemovitostí, kteří sice nic nekoupili, ale na svém domě, bytě, garáži nebo pozemku provedli nějakou zásadnější stavební změnu.

Právo

Deník Právo získal informace o tom, že plzeňská policie zadržela muže, který měl hrozit teroristickými útoky v Pákistánu, pokud nebude propuštěna z tamní vazby Češka Tereza H. Ta byla v tomto měsíci zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy kokainu. Policisté případ kvůli probíhajícímu prověřování komentovat nechtějí. Podle zdroje, který deník Právo má, to zatím vypadá, že hrozby nemohly být reálně naplněny.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme