Přehled tisku: Češi stále více létají, děti vyhazují obědy ze školní jídelny a dorůstá 'generace tonoucích'

V sobotním tisku se dočtete, že si Češi podle Mladé fronty DNES stále více oblibují leteckou dopravu. Lidové noviny informují o dorůstající takzvané „generace tonoucích", která se bojí mít děti. Regionální Deník zase přichází se zprávou o tom, že děti stále častěji vyhazují obědy ze školních jídelen, ty jsou pak nuceny zbytky spalovat. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi mají leteckou dopravu stále raději

Češi mají leteckou dopravu stále raději | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mladá fronta DNES

Mladá fronta DNES si všímá toho, že přibývá Čechů, kteří si oblíbili létání. Jen loni zaregistrovali 225 nových letadel. Vedle adrenalinových zážitků je k tomu vede taky rychlejší cestování než autem. Oproti pozemní dopravě je ale ta letecká dražší.

Přehled tisku: nová pravidla pro makléře, možný Pelikánův nástupce a levnější výběr mýta

Číst článek

Hodina letu stojí u vícemístných letadel přibližně 9000 korun, u ultralehkých zhruba 1500. Ostatní náklady spojené s cestováním letadlem už ale tak vysoké nejsou. Třeba poplatky za vzlet, přistání nebo využítím hangáru se pohybují v eurových až desetieurových částkách.

Lidové noviny

V Česku dorůstá takzvaná „generace tonoucích", všímají si toho Lidové noviny. Jsou to hlavně mladé páry, které se kvůli nízkým příjmům, nejistým pracovním podmínkám a vysokým nákladům bojí zakládat rodiny a mít děti.

Současní dvacátníci a třicátnící jsou přitom vzdělanější než jejich rodiče. Ještě to ale neznamená, že díky tomu mají lepší podmínky pro založení rodiny. Ve srovnání hlavně se státy na jihu Evropy se ale nemusí stresovat z nezaměstnanosti.

Přehled tisku: podnikání člena italské mafie v Česku a stěhování ambasády do Jeruzaléma

Číst článek

Regionální Deník

Školáci nedojídají obědy z jídelen a ty je pak musí vyhazovat. Upozorňuje na to regionální Deník. Mezi odpadky každý rok skončí přibližně 2 700 tun zbytků. Nedojedené pokrmy musí školy spalovat. Podle kuchařek jsou děti příliš vybíravé a mlsné.

Ve školních jídelnách se každý rok vyhodí přibližně 5,4 milionu porcí, za které rodiče zaplatili asi 135 milionů korun. Nejvíce školáci vrací třeba fazole nebo zdravá jídla. Zato prázdné talíře odevzdávají po špagetách, svíčkové, rajské nebo po šiškách s mákem.

Právo

Sokolovny chátrají a na opravy nejsou peníze" říká titulek deníku Právo. Většina z více než 1200 prvorepublikových tělocvičen potřebuje několikamilionové investice. Neexistuje pro ně ale žádný dotační program a nejspíš je ani nelze opravit tak, aby se vyrovnaly moderním sportovním halám.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme