Přehled tisku: ukrajinští zdravotníci v Česku, nedostatek parkovacích míst a nadbytek manažerů

Českým lékařům se nelíbí plánovaný nábor zdravotníků z Ukrajiny, píše pondělní Deník. Mladá fronta DNES upozorňuje na nedostatek parkovacích míst u nemocnic. Vzácná zvířata se jen tak nedočkají ochrany před nízko létajícími letadly, a to i přes novelu zákona, tématu se věnuje deník Právo. Více se dočtete v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mladá fronta DNES

Problémům s parkováním v nemocnicích se věnuje pondělní Mladá fronta DNES. Deník otestoval dvacet nemocničních parkovišť v různých koutech Česka. A jen u čtyř nemocnic se dalo pohodlně zaparkovat - konkrétně v Českých Budějovicích, Olomouci, Teplicích a Ústí nad Labem.

Parkování v nemocnicích bývá podle Mladé fronty DNES taky poměrně drahé. Čtyři hodiny stání stojí v některých pražských nemocnicích až 280 korun. Zdravotnická zařízení tak chtějí lidi donutit, aby na místě parkovali jen na nezbytně dlouhou dobu.

E15

Přehled tisku: pro předpis na marihuanu do Brna i vývoj státní navigace za 270 milionů

Číst článek

„Nejsou lidi. Jen manažerů je dost“ - to je titulek deníku E15. Kvůli proměně fungování řady domácích firem totiž lidé ve vedoucích pozicích těžko shánějí uplatnění, zájem je spíš o řadové zaměstnance.

Podle personalistů je hlavním důvodem úbytek zastoupení zahraničních firem na českém trhu v době ekonomické krize. Výjimku tvoří manažeři, kteří jsou experty ve specializovaném oboru - například v technologiích - o ty je zájem stále. Deník E15 také dodává, že přebytek manažerů tlačí i na relativně nízký růst mezd.

Deník

Českým lékařům se nelíbí plánovaný nábor zdravotníků z Ukrajiny. Dočtete se to v regionálním Deníku. Lékaři nesouhlasí s plánem ministerstva zdravotnictví, podle kterého by do Česka mělo ročně přijít zhruba pět set ukrajinských odborníků. A nebudou k tomu potřebovat ani srovnávací zkoušku. Tu přitom vyžadují pravidla Evropské unie.

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch za hnutí ANO uvedl, že zaměstnanci z Ukrajiny budou pracovat jen pod přímým dohledem českých lékařů a sester. Regionální Deník dodává, že podle ministra budou moct v tomto režimu působit pouze rok. Mezitím se budou připravovat na odbornou zkoušku v češtině.

Hospodářské noviny

Přehled tisku: trable žen po rodičovské dovolené a vědci zachraňující tradiční řemesla

Číst článek

Ceny v pražských hotelech rostou a začínají dohánět Vídeň. Všímají si toho Hospodářské noviny. V Česku se za posledních pět let ceny v ubytovacích zařízeních zvedly o 18 procent a v samotném hlavním městě až o 22 procent.

Obsazenost hotelů v Praze i v celém Česku totiž patří v evropském srovnání k nejvyšším. Hospodářské noviny píšou, že podle firmy STR Global ceny v pražských hotelech v kategorii tří až pěti hvězd dosáhly už zhruba 87 a půl eura za pokoj na noc. Ve Vídni je to přitom jen o osm eur víc.

Právo

Ochrany před nízko létajícími letadly se vzácná zvířata včetně čápů a sokolů jen tak nedočkají. Informuje o tom deník Právo. A to i přesto, že od loňského června je v platnosti novela zákona o ochraně přírody a krajiny, která umožňuje letecký provoz nad národními parky upravit. Jednání s Úřadem pro civilní letectví se ale rozběhla teprve nedávno.

Novela zákona umožňuje Krkonoším, Šumavě, Českému Švýcarsku a Podyjí navrhnout vhodné podmínky leteckého provozu. Nízké průlety totiž ohrožují ptačí hnízdiště a mláďata, která jsou v nich schovaná. Hluk letadel obtěžuje také turisty, jak doplňuje deník Právo.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme