Přehled tisku: rekordní úplatek, český přístav v Hamburku nebo prodej klimatizací

V sobotním tisku se dočtete, že brněnský policista odmítl rekordní úplatek. Počítačový hacker mu nabízel 384 milionů korun za vrácení zabaveného harddisku, na kterém by měly být bitcoiny za půl miliardy. Píše o tom Mf Dnes. Podle regionálního Deníku by Česko v roce 2022 mělo získat vlastní námořní přístav v Hamburku. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitcoin (ilustrační snímek). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

Brněnský policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun, téma Mf Dnes. Počítačový hacker Petr Křístka chtěl, aby mu policista Lukáš Lazecký vrátil zabavený harddisk. Na disku jsou nejspíš nahraná data k více než třem tisícům bitcoinů, jejichž hodnota je teď skoro půl miliardy korun.

Odposlechy: Horáček měl za úklid Nemocnice Na Bulovce dostat úplatek 7 milionů. ‚Přiměřený zisk,‘ hájí se

Číst článek

Regionální Deník

Česko by mělo v roce 2022 získat vlastní námořní přístav v Hamburku. Regionální Deník píše, že 200 až 300 metrů dlouhou přístavní zeď stát získá výměnou za jiná území, která má v Hamburku v dlouhodobém pronájmu. Zatím ale není jasné, jak velké investice si nový přístav vyžádá.

Právo

Prodej klimatizací se za rok zvedl skoro o polovinu, titulek deníku Právo. Kvůli vlně tropických veder se některým řetězcům rychle tenčí zásoby větráků. Častější zapínání klimatizací nebo chlazení navíc začalo zvyšovat ceny elektřiny na burze.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme