Přehled tisku: úspěch české hry, změna Facebooku i pokles zájmu o slavný Boeing

Mladá fronta Dnes píše o fenoménu přehnané kontroly jídelníčku. Podle deníku Právo zase Češi méně chodí do hospod. A časopis Respekt přichází s článkem o úspěšné české počítačové hře. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 společnosti Pan Am (archivní foto) | Foto: Edvard Marmet

Respekt

Vzdělávací počítačová hra z Česka může dostat prestižní světovou cenu. Rozhovor s pedagogem a tvůrcem počítačových her Vítem Šislerem si můžete přečíst v Respektu. Hra s názvem Attentat 1942 byla totiž před pár dny nominována do soutěže v rámci Independent Games Festival Awards, obdoby filmových Oskarů. Výuková hra je založená na historických událostech atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Příběh nikdo nemusel vymýšlet, dali ho dohromady historici z Akademie věd.

Letadlo sjelo v Turecku ze srázu, málem skončilo v Černém moři. Na palubě bylo 162 lidí

Číst článek

E15

Ikonická letadla Boeing 747 končí. Tématu se věnuje E15. Aerolinky jedny z nejslavnějších letadel všech dob nechtějí, protože jsou nákladná a příliš hlučná. V současnosti s nimi nelétá ani jeden z amerických dopravců a Američany následují i ostatní. Většina nových modelů 747 už navíc létá jen v nákladní úpravě.

Právo

Češi chodí méně do hospod a restaurací, všímá si deník Právo. Jejich provozovatelům, ale i pivovarům tak klesají tržby za točené pivo. Některým výrobcům se v závěru loňského roku snížily o více než 10 procent. A podle odborníků se situace nezlepší ani letos. Jedním z hlavních důvodů je zákaz kouření, který začal platit loni 31.tého května. Podle deníku Právo kvůli tomu skončily stovky malých hospod zejména na venkově.

Mladá fronta Dnes

Příloha Mladé fronty Dnes – magazín Ona Dnes – se věnuje tématu přehnané kontroly jídelníčku a dodržování životosprávy. Takový problém se nazývá ortorexie a řadí se k poruchám příjmu potravy. Podobně jako anorexie nebo bulimie. U ortorexie ale hubnutí není tím hlavním cílem. Základním zájmem je zdravá strava. Z vyhýbání se všemu škodlivému se postupně stává posedlost. Ortorektici z jídelníčku postupně vyřazují tolik potravin, až jim jich nezbyde dost na to, aby do těla doplnili látky potřebné pro jeho normální fungování.

Hospodářské noviny

Facebook změní svou tvář, uvádí dnešní Hospodářské noviny. Příspěvky firem, články médií a reklamy ustoupí příspěvkům lidí, plánuje šéf a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Změní se totiž způsob fungování automatického systému, který určuje, jaký obsah se uživatelům zobrazuje. Firmy a novinoví vydavatelé se teď bojí výrazného snížení prostoru pro propagaci svých výrobků a služeb nebo poklesu čtenosti. Zuckerbergův cíl teď je, aby uživatelé byli na Facebooku aktivnější a mohli mezi sebou vést smysluplné diskuze.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme