Přehled tisku: ústavní stížnost na školský zákon, 10 milionů na sraz motorkářů, nedostatek lékařů

Ve středu se v českém tisku dočtete, že záchranné zdravotnické službě chybí lékaři. Proto si v Královéhradeckém kraji půjčují lékaře z nemocnic. Píše o tom MF Dnes. Středočeský kraj chce podle deníku Právo věnovat 10 milionů korun na sraz motorkářů. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná služba (ilustrační foto)

Záchranná služba (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

MF Dnes

Někteří lékaři nově slouží v nemocnici a na záchrance zároveň. Píše o tom MF Dnes. Zdravotnické záchranné službě chybí asi čtyři sta lékařů. V Královehradeckém kraji zkoušejí jejich nedostatek nahradit lékaři z nemocnic. V případě potřeby si je půjčují během jejich denní směny.

E15

Brněnskému Masarykovu okruhu klesly podle deníku E15 tržby. Automotodrom od loňska nepořádá motocyklové mistrovství světa, pouze Grand Prix České republiky. Firma díky tomu sice výrazně ušetřila na licenčních poplatcích, ale přišla o výnosy z prodeje vstupenek.

Hospodářské noviny

Opravy české ambasády v Londýně se prodražily o 30 milionů korun. Zjistily to Hospodářské noviny. Konečná suma za rekonstrukci budovy ve stylu brutalismu bude 130 milionů korun. Slavnostní otevření plánuje ministerstvo zahraničí za dva týdny.

Lidové noviny

Osmnáct senátorů podalo ústavní stížnost kvůli jedné části školského zákona. Tvrdí, že znemožňuje zakládat soukromé školy. Týká se to podle Lidových novin hlavně takzvaných inovativních škol. Ministerstvo školství to odmítá.

Právo

Středočeský kraj chce věnovat 10 milionů korun na sraz motorkářů. Informuje o tom deník Právo. Podle opozičních zastupitelů je to ale moc. Vedení kraje vysokou dotaci obhajuje studií ekonomických dopadů celé akce. Návštěvníci by podle ní měli v kraji utratit jednu miliardu korun.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme