Přehled tisku: Babišův poradce staví D11, podnikání s pobytem na radnici a neefektivní sbírání víček

V úterním tisku se dočtete, že výstavbu dálnice D11 ovládly firmy premiérova poradce pro dopravu Romana Lennera. Informují o tom Hospodářské noviny. V Česku pak podle Mf Dnes přibývá lidí s hlášeným trvalým pobytem na radnici, kteří řídí nebo vlastní firmy. A Deník N se věnuje neefektivnímu sbírání víček. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta na už postaveném úseku dálnice D11 | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Na české ambasády v zahraničí stát pošle víc diplomatů-odborníků. Podle deníku E15 by šlo například o pracovníky, kteří by ve Velké Británii pomáhali českým občanům po brexitu. Více odborníků chtějí v zahraničí ministerstva práce a sociálních věcí, zemědělství nebo obrany. Náklady na jejich pobyt dosahují desítky milionů korun.

Sběr víček? Lepší je recyklovat a přispívat přímo potřebným, tvrdí české organizace

Číst článek

Deník N

Sbírání víček na charitativní účely není tak efektivní, jak si někteří myslí. Tématu se věnuje Deník N. Sběrny je totiž vykupují jen za pár korun. Za kilogram nabízejí od čtyř do šesti korun. Kilo víček přitom průměrný člověk nenasbírá ani za rok. Podle charitativních organizací je tak lepší poslat rovnou příspěvek potřebným. O sbírce barevných umělohmotných uzávěrů informovala v posledních dnech také policie. Už pět měsíců je totiž střádají karlovarští policisté.

Mf Dnes

V Česku stále víc přibývá lidí, kteří řídí nebo vlastní firmy a přitom mají hlášený trvalý pobyt na radnici. Všímá si toho Mf Dnes. Podle ní se takoví podnikatelé dají hůř zkontaktovat. Bez trvalého bydliště se proto v případě dluhů můžou ukrývat před úřady nebo věřiteli.

Hospodářské noviny

Výstavbu D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi ovládly firmy premiérova poradce pro dopravu Romana Lennera. Zjistily to Hospodářské noviny. Lennerovy tři společnosti stojí jak na straně investora, tak i dodavatele stavby. Podle něj ale nejde o střet zájmů, mimo jiné proto, že se prý nepodílí na řízení firmy, která dělá realizační dokumentaci. Ředitelství silnic a dálnic ani předseda Andrej Babiš se k případu nevyjádřili.

Právo

Deník Právo se vrací k možnému unijnímu zákazu olova v rybářském závaží nebo v projektilech zbraní. Minulý týden se kvůli tomu obrátila předsedkyně branného výboru Jana Černochová z ODS na ministra životního prostředí Richarda Brabce z ANO. Podle ní by možný zákaz v budoucnu mohl dopadnout i na policii.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme