Přehled tisku: nová centrála pro poštu, osm Tchajwanců stále ve vazbě a volno pro otce

V úterních novinách se dočtete, že Česká pošta si podle deníku E15 chce postavit novou centrálu. Osm Tchajwanců, o jejichž vydání žádá Peking, zůstává ve vazbě, píše Deník N. A otcové budou podle směrnice Evropského parlamentu dostávat po narození dítěte až deset dní volna, informují Hospodářské noviny. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Vedení České pošty chce postavit novou centrálu v pražských Malešicích, informuje o tom deník E15. Do nového sídla by se měli přestěhovat zaměstnanci kanceláří pošty z celé Prahy. Centrála má podle plánů stát vedle současného přepravního centra, kde má pošta podle katastru volné pozemky.

Mf Dnes

Architekti znovu objevili dřevo jako materiál pro výškové budovy, všímá si toho Mf Dnes. Podle zastánců nových postupů se bude o dřevu mluvit jako o stavebním materiálu pro 21. století. Zatím největší mrakodrap ze dřeva teď stojí v norském městě Brumunddal.

Česko nevydá osm Tchajwanců do Číny. Vězňům tam hrozí mučení nebo i smrt

Číst článek

Deník N

Městský soud v Praze odmítl propustit z vazby osm Tchajwanců, o jejichž vydání žádá Peking. Zjistil to Deník N. Podle soudu zůstávají důvody pro vazbu až do doby, než o vydání nebo nevydání rozhodne ministryně spravedlnosti za ANO Marie Benešová. Skupina Tchajwanců přitom nedávno dostala od ministerstva vnitra roční doplňkovou ochranu, která jejich vydání znemožňuje.

Lidové noviny

Čím dál víc českých rodin hledá alternativy klasického vzdělávání ve školách. Tématu se věnují Lidové noviny. Individuálně v rámci domácího vzdělávání se loni učilo zhruba 3200 žáků. V září 2015 byl jejich počet ani ne poloviční. Děti vzdělávané doma chodí do školy jen dvakrát ročně na přezkoušení.

Deník

Přírodní koupaliště v Česku jsou výrazně čistší než před deseti lety, píše o tom Deník. Podle výroční zprávy Evropské agentury pro životní prostředí se podíl lokalit s výbornou kvalitou vody zvýšil ze 63 na téměř 82 procent.

Hospodářské noviny

Otcové budou podle směrnice Evropského parlamentu dostávat po narození dítěte až deset dní volna. Hospodářské noviny píšou, že politici jednotlivých unijních zemí mají na zavedení desetidenní otcovské dovolené tři roky. Musí ale ještě rozhodnout, kolik peněz budou otcové dostávat.

Právo

O železničním mostě mezi pražskou Výtoní a Smíchovem se podle Správy železniční dopravní cesty rozhodne v září. Deník Právo připomíná, že železničáři původně chtěli vzácný nýtovaný most odstranit. Požádali proto o odebrání památkové ochrany, ministerstvo kultury o tom zatím nerozhodlo.

vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme