Přehled tisku: falešné e-maily, byznys s byty i školské poradny pod tlakem

V úterním tisku se dočtete, že e-mailové schránky Čechů zahlcují před eurovolbami falešné zprávy. Píše o tom Deník N. Deník E15 informuje o tom, že až polovinu nových bytů kupují investoři a spekulanti. A školské poradny podle Lidových novin pracují pod tlakem. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Silvia & Frank | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

E15

Až polovinu nových bytů kupují investoři a spekulanti. Jen v Praze si loni podle nejstřídmějších odhadů pořídili minimálně 1500 z 5000 bytů. A investičních nákupů nemovitostí přibývá. Vyplývá to z ankety deníku E15 mezi developery a poradenskými firmami. Investoři, kteří skupují byty a pak je pronajímají, jsou podle deníku nejčastěji Rusové a Vietnamci. Mezi investory jsou ale stále víc už i Češi.

Dokázal, že Rusko na nás útočí dezinformacemi. ‚Klíčovou roli hrají Zeman a Facebook,‘ říká analytik

Číst článek

Deník N

Deník N upozorňuje na falešné zprávy, kterými dezinformátoři zahlcují e-mailové schránky Čechů před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Letos falešných e-mailů koluje víc než pětkrát tolik co v roce 2017. Lidé se v nich nejčastěji dočtou o laxnosti a neaktivitě europoslanců. Další dezinformace třeba tvrdí, že unie zakázala vysílat kritický dokument nebo že europoslanci promarnili příležitost, aby Česko získalo kus moře.

MF Dnes

Lékaři požadují přísnější kontroly pro lidi ze zahraničí, kteří přicházejí do Česka za prací. Všímá si toho Mf Dnes. U cizinců totiž podle deníku nefunguje při vstupu do země dostatečná zdravotní kontrola. Nemoci jako třeba tuberkulóza se pak šíří na velkých pracovištích. Na rozdíl od přímých zaměstnanců totiž pracovníci, které dovážejí zahraniční personální agentury, nemusí na jinak povinnou vstupní lékařskou prohlídku.

Lidové noviny

Školské poradny pracují pod tlakem. Rodiče si totiž často diktují, jaké posudky mají jejich dětem napsat, aby dostaly větší úlevy při přijímacích zkouškách. V opačném případě hrozí stížnostmi. Pracovníci poraden navíc mají stále víc práce, dočtete se v Lidových novinách. Uznání speciálních vzdělávacích potřeb totiž dětem může při přijímacích zkouškách na střední školu zajistit čas navíc.

Česko je rejdištěm dezinterpretací a dezinformací, říká rektor. O unii chce šířit objektivní informace

Číst článek

Deník

Radnice v Šumperku chce omezit počet reklamních stojanů na pěší zóně. Informuje o tom Deník. Poutače na hlavní třídě ve městě částečně blokují cestu. Od poloviny letošního roku je proto vedení Šumperku omezí a vzhled zbývajících stojanů sjednotí.

Hospodářské noviny

Ministerstva přišla s návrhy, jak snížit firmám administrativu. V Hospodářských novinách najdete jejich seznam. Resorty chtějí například zavést právní elektronický systém nebo usnadnit ohlášení živnosti, snížit počet povinně archivovaných dokumentů nebo valorizovat minimální mzdu.

Právo

Dodávku tří letounů L-159 pro českou armádu zpozdila lidská chyba. Zjistil to deník Právo. Technik loni v listopadu při vojskových zkouškách omylem katapultoval jednu z vystřelovacích sedaček. Dosud se spekulovalo, že za incident mohl technický problém.

sir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme