Přehled tisku: dražší pojištění auta, boj hoteliérů s ubytováním typu Airbnb a více Ukrajinců v Česku

V úterních novinách se dočtete, že rizikovým řidičům se prodraží pojištění auta. Píšou o tom Hospodářské noviny. Hoteliéři se snaží podle deníku E15 dohánět ubytování typu Airbnb. A do Česka přichází stále více Ukrajinců, informuje Právo. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava, dopravní zácpa, auto, kolona | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Hoteliéři se snaží dohánět ubytovací platformy typu Airbnb. Deník E15 píše, že platformy si v Praze ukrajují čím dál větší díl z rostoucího turistického byznysu. Majitelé hotelů tomu chtějí čelit novými developerskými projekty. Aktuálně připravují 16 staveb s celkovou kapacitou 2900 pokojů.

České pojišťovny vybraly loni na pojistném přes 129 miliard korun. Trh vzrostl téměř o pět procent

Číst článek

Hospodářské noviny

Rizikovým řidičům se prodraží pojištění auta, zjistily to Hospodářské noviny. Pojišťovny platí stále vyšší částky za opravy škod po autonehodách, za posledních pět let se jim náklady zvýšily téměř o polovinu.

Chtějí proto razantněji zvednout povinné ručení třeba řidičům, kteří mají častěji nehody, nebo autobusovým a kamionovým dopravcům. Do skupiny rizikových klientů patří podle pojišťoven i mladší a nezkušení řidiči nebo lidé, kteří si pořídili auto na operativní leasing.

Lidové noviny

Jak bude vypadat Česko za 30 let, na to se Lidové noviny ptaly dvanácti expertů z různých oborů. Třeba podle bioklimatologa Miroslava Trnky nebo sociologa Ondřeje Císaře ovlivní život v Česku klimatická krize. Odborníci také odhadují, že občané budou obéznější a přecitlivělí. Elektřina bude výrazně dražší a čím dál větší problém může představovat nedostupnost bydlení.

Deník

V Česku se letos otevře jen jedno nové obchodní centrum, tématu se věnuje Deník. V zemi funguje devět desítek větších či středně velkých obchodních domů. Trh začíná být nasycený a developeři tak dávají přednost modernizaci stávajících objektů před výstavbou nových center.

Právo

Do Česka přichází stále více Ukrajinců, všímá si toho deník Právo. Podle zprávy ministerstva vnitra pro vládu jich v zemi na konci letošního prvního pololetí legálně pobývalo víc než 140 tisíc. Za rok jich tedy v Česku přibylo téměř 15 tisíc. Zvýšil se také počet Vietnamců a Rusů. Naopak zájem Američanů o život a práci v Česku začal klesat. Víc než pět tisíc cizinců loni získalo české občanství. Nejvíc občanství získali Ukrajinci, Rusové a Slováci.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme