Přehled tisku: zamítnuté peníze pro předsednictví EU, Bakalovy ztrátové butiky a české děti neumí plavat

V úterních novinách se dočtete, že premiér a šéf ANO Andrej Babiš zamítl všechny požadavky ministerstev o navýšení peněz, ze kterých by resorty mohly čerpat během předsednictví Česka Evropské unii. Píší o tom Hospodářské noviny. Luxusní butiky miliardáře Zdeňka Bakaly jsou podle Deníku N ve skoro stomilionové ztrátě. A české děti se podle Lidových novin častěji topí, neumí totiž dobře plavat. Více se dozvíte v přehledu tisku Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Zdeněk Bakala (archivní foto) | Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Podle realitních kanceláří roste zájem o menší parcely, všímá si toho deník E15. Větší poptávka je hlavně po pozemcích mimo centrum a po rekreačních objektech s možností celoročního bydlení.

Mf Dnes

Největší krize cukrovarů v historii Česka pořád trvá, upozorňuje Mf Dnes. Tři z pěti cukrovarů skončily loni ve ztrátě. Kilo cukru stojí aktuálně jedenáct korun, což je o devět korun méně než před dvěma lety. Jeho cena přitom pořád klesá.

Deník N

Luxusní butiky miliardáře Zdeňka Bakaly jsou ve skoro stomilionové ztrátě. Z původních 28 prodejen zbylo společnosti Luxury Brand Management jen deset. Firma má navíc dluhy. Další informace najdete v Deníku N.

Lidové noviny

České děti se častěji topí, neumí totiž dobře plavat. Dočtete se o tom v Lidových novinách. Instruktoři a záchranáři varují, že výuka plavání je ve školách nedostatečná a děti nemají z vody respekt.

Do Bruselu autem? Přetahovaná úředníků a politiků o rozpočet českého předsednictví EU začíná

Číst článek

Hospodářské noviny

Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO zamítl všechny požadavky ministerstev o navýšení peněz, ze kterých by resorty mohly čerpat během předsednictví Česka Evropské unii. Vyplývá to z materiálů, které mají k dispozici Hospodářské noviny. Předsednictví čeká Česko ve druhé polovině roku 2022. Ministerstva požadovala peníze navíc například na vyškolení a zaplacení odborníků, kteří budou předsednictví vykonávat. Žádný návrh ale neprošel. Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD chce ještě Babiše přesvědčit, aby peníze navýšil, jinak se bojí komplikací.

Právo

Cena zlata stoupá, je nejvyšší za posledních šest let. Mnozí z těch, kteří mají dost peněz, se zlatem a stříbrem zajišťují pro budoucnost. Někteří ho přitom neschovávají v sejfech, ale raději ho zakopou na zahradě. Podrobnosti má úterní Právo.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme