Přehled tisku: studijní volno pro obžalovaného policistu, dražší ovoce a rekordní spalování odpadu

V úterním tisku se dočtete, že obžalovaný policista, který v Plzni ohrožoval řidiče zbraní, dostal studijní volno. Píší o tom Lidové noviny. Česko loni podle E15 spálilo rekordní množství odpadu. A za ovoce si lidé letos připlatí, informuje Právo. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista v civilu zachycený na videu poškozeného řidiče. | Foto: reprofoto Youtube.com/Týdeník Policie | Zdroj: Repro YouTube

E15

Česko loni spálilo rekordní množství odpadu, píše deník E15. Ve spalovnách ho zlikvidovalo 1,2 milionu tun. A jeho objem ještě poroste. Spalovny se už teď připravují na rok 2024, od kdy bude platit zákaz skládkování využitelného komunálního odpadu.

Mladá fronta DNES

Úřady rozjely kontrolu obchodování s nemovitostmi v Karlových Varech, informuje Mladá fronta DNES. Realitní kanceláře, které obchody často od ruských klientů zprostředkovávají, totiž často vlastní také Rusové. Právě na tyto provozovny se teď úřady zaměřily. Chtějí vědět, zda dostatečně kontrolují původ peněz, za které noví majitelé nemovitosti nakupují.

Policista, který ohrožoval řidiče zbraní, míří před soud. Je obžalován ze zneužití pravomoci

Číst článek

Lidové noviny

Obžalovaný zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek, který loni zbraní ohrožoval řidiče v Plzni, dostal kvůli kauze studijní volno. Píšou o tom Lidové noviny. Nyní tak nepůsobí u svého útvaru, ale věnuje se administrativě. „Při plnění svých služebních povinností nepřichází do přímého styku s veřejností,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Regionální Deník

Klášterec nad Ohří na Chomutovsku zakáže lidem pořádat piknik na trávnících mezi paneláky. Téma pro regionální Deník. Podle nové vyhlášky si občané nebudou smět vynášet nábytek a další zařízení na veřejná místa a grilovat tam. Město tak vyslyšelo stížnosti z okolních domů a taky tak prý předchází požárům.

Právo

Za ovoce si lidé letos připlatí, je ho kvůli suchu málo. Tématu se věnuje deník Právo. Podle statistiků vyrostly ceny u některého ovoce o víc než 50 procent. Kilo třešní tak lidé koupí i za 190 korun, drahé jsou rovněž jahody a meruňky.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme