Přehled tisku: členové opouštějící politické strany, vysoké školy proti czechxitu a přibývání vinoték

V úterním tisku se dočtete, že velké politické strany přicházejí o tisíce členů. Informuje o tom Právo. V Česku podle deníku E15 přibývá vinoték. A vysoké školy chtějí přesvědčit veřejnost, že je pro Česko důležité zůstat v Evropské unii. Píšou Hospodářské noviny. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Czechxit by Česku neprospěl, varují některé vysoké školy. (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

E15

Navzdory obavám ze zákona přibývá v Česku vinoték, to je téma deníku E15. Novela začala platit od dubna 2017. Za poslední dva roky se počet vinoték zvedl o 800 na šest tisíc. Podle Vinařské asociace ale kvůli novele mnoho podniků zavřelo.

Mf Dnes

Podniky mají platit méně za povrchovou vodu. Mf Dnes píše, že ministerstvo zemědělství chce dotovat ceny povrchové vody k rozpočtu, aby jednotlivá povodí netratila. Případně by se mohla zahojit díky příjmům z podzemní vody, která by mohla podražit na dvojnásobek.

Deník

Pacienti s řídnutím kostí nebo rakovinou plic by se měli dostat pod větší drobnohled. Jak píše Deník, množí se totiž případy, kdy se jim kvůli lékům při zubním vyšetření rozpadla čelist. Jde hlavně o pacienty s osteoporózou, tedy řídnutím kostí, nebo pokročilou rakovinou plic.

Česko už čtyři roky sužuje sucho. ‚Srážek je teď hodně, vyhráno ale nemáme,‘ varuje hydrolog

Číst článek

Hospodářské noviny

Vysoké školy chtějí přesvědčit veřejnost, že je pro Česko důležité zůstat v Evropské unii. Tématu se věnují úterní Hospodářské noviny. Univerzity se bojí, že nepřesné informace politiků můžou vést k odchodu Česka z EU. Učitelé i studenti proto budou mluvit o unii na základních a středních školách nebo třeba ve vesnických hospodách.

Právo

Velké politické strany přicházejí o tisíce členů. Podle Práva odchází ze sociální demokracie, KDU-ČSL nebo KSČM. Sociolog Jan Herzmann uvedl, že nové strany o masové přijímání nových straníků nestojí. Například Piráti a hnutí STAN si pečlivě své členy prověřují.

Deník N

Lesy budou úplně jiné, než jsou teď. Pokud nějaké budou. Upozorňuje na to Deník N. Na změny v klimatických podmínkách přitom vědci poukazovali už před dvaceti lety. Odborné studie ukazují, že až čtyři pětiny dnešní rozlohy v Česku populárních smrků nebude vhodná k jejich pěstování.

mv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme