Přehled tisku: nová strana Klause mladšího, náklady za externí poradce i komisaři v autoškolách

Ve středečním českém tisku se dočtete, že poslanec Václav Klaus mladší chystá novou stranu, kterou představí po evropských volbách. Píší to Hospodářské noviny. Stát podle deníku E15 loni za externí poradce a advokáty zaplatil víc než čtyři sta milionů korun. Více si přečtěte v přehledu tisku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus mladší (nezr.) během jednání Poslanecké sněmovny

Václav Klaus mladší (nezr.) během jednání Poslanecké sněmovny | Foto: Petr Hloušek / Právo | Zdroj: Profimedia

E15

Stát loni za externí poradce a advokáty zaplatil víc než čtyři sta milionů korun, zjistil to deník E15. Nejvíce za poradce utratilo ministerstvo práce a sociálních věcí, nejméně naopak zaplatily resorty zahraničí, kultury nebo životního prostředí. Náklady na externisty dlouhodobě spíše klesají.

Klaus mladší obhájil post předsedy školského výboru. ‚Prolomení zvyklostí,‘ zlobí se šéf ODS Fiala

Číst článek

Hospodářské noviny

Poslanec Václav Klaus mladší chystá po vyloučení z ODS novou stranu, představí ji po evropských volbách. Uvádí to Hospodářské noviny. Ve straně bude podle serveru Blesk.cz působit i poslancův otec a bývalý prezident republiky Václav Klaus. Z ODS byl Klaus mladší vyloučen v březnu kvůli názorovému rozchodu se stranou.

Klaus třeba v senátních volbách podpořil kandidáta nacionalistické SPD nebo přirovnával schvalování zákonů daných unijními předpisy k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.

Kauza tendru na mýto. Šéf antimonopolního úřadu Rafaj podal stížnost proti policejnímu zásahu

Číst článek

Mf Dnes

Mf Dnes píše o přísných komisařích v autoškolách a nízké úspěšnosti uchazečů o řidičský průkaz. V Ostravě zvládne závěrečné zkoušky udělat jen 38 procent adeptů. Několik žáků ostravských autoškol tvrdí, že je komisaři od zkoušek opakovaně vyhodili, i když k tomu neměli důvod.

Právo

Policie našla při březnové domovní prohlídce u šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje zhruba dva miliony korun. Deníku Právo to řekl vysoce postavený zdroj ze státní správy. Rafaj kriminalistům původ peněz dostatečně nedoložil a proto mu je zabavili.

Vendula Bartoňková, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme