Přehled tisku: lososi v českých řekách, útulky, cena štědrovečerní večeře a vězni o Vánocích

V sobotním tisku se dočtete, že vězni ve Valdicích na Jičínsku budou mít na Vánoce volnější režim. Čeká je třeba několik turnajů. Píše o tom regionální Deník. Do českých řek se podle Práva vracejí po dlouhých letech lososi. Ochranáři jich napočítali 20. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Losos obecný (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Mladá fronta DNES

Průměrná vánoční večeře za posledních 10 let zdražila o čtyři stovky. Ukazuje to analýza Mladé fronty DNES. Podle ní lidé letos za štědrovečerní pohoštění zaplatí v průměru víc než dva tisíce. V částce jsou kromě výdajů na kapra a bramborový salát zahrnuté taky třeba nápoje nebo sladkosti.

Tip od autora nejlepšího vánočního salátu roku 2017: vařte brambory v solném roztoku i dvě hodiny

Číst článek

Regionální Deník

Ve věznici ve Valdicích na Jičínsku budou mít odsouzení o Vánocích volnější režim. Píše regionální Deník. Vězni se budou moct víc dívat na televizi nebo se zúčastnit různých turnajů, třeba v kopané, šipkách nebo luštění sudoku.

Lidové noviny

Nejvíc psů a koček lidé do útulků vodí před Vánoci, informují Lidové noviny. Letos je ale takových případů podle deníku méně než loni. Na konci roku útulky taky evidují víc případů, kdy lidé hlásí, že na ulicích jsou opuštěná zvířata.

Právo

Do českých řek se po letech vracejí lososi. To je titulek sobotního deníku Právo. Ten píše o tom, že v říčce Kamenici v Českém Švýcarsku letos ochranáři napočítali 20 lososů. V minulém století přitom v českých řekách žádní lososi nebyli.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme