Přehled tisku: opuštěná vila Margareta, úzkostné poruchy u čerstvých matek nebo pomlázkový byznys

V sobotním českém tisku se dočtete, že slavná karlovarská vila Margareta čeká už osm let na kupce. Majitel za ni chce 130 milionů korun. Píší to Lidové noviny. Zhruba pětina čerstvých matek se podle regionálního Deníku potýká s úzkostnými poruchami. Pomoct by jim mohlo nové preventivní vyšetření. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavná karlovarská vila Margareta čeká už osm let na kupce

Slavná karlovarská vila Margareta čeká už osm let na kupce | Foto: Lubor Ferenc | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

Mf Dnes

V „pomlázkovém byznysu“ se v Česku ročně protočí desítky milionů korun. Spočítala to Mf Dnes. Třeba jeden z největších řetězců prodá každé svátky desítky tisíc pomlázek. Deník taky píše, že ve většině velkých obchodů najdete pouze ty od českých výrobců.

OBRAZEM: Tisíce věřících si v Jeruzalémě připomněly ukřižování Krista

Číst článek

Regionální Deník

Zhruba pětina čerstvých matek se potýká s úzkostnými poruchami. Na problém upozorňuje regionální Deník a dodává, že by jim mohlo pomoct nové preventivní vyšetření. Metoda vypracovaná Národním ústavem duševního zdraví má odhalit riziko duševní poruchy. Zatím se testuje.

Lidové noviny

Slavná karlovarská vila Margareta čeká už osm let na kupce. Za kulturní památku chce majitel 130 milionů korun. A to je podle Lidových novin možná důvod, proč je dům tak dlouho nevyužitý. Luxusní secesní vila z 19. století není zdaleka jedinou opuštěnou nemovitostí v lázeňském městě.

Právo

Čtyřicetiletá plavkyně Markéta Pechová chce pokořit kanál La Manche. O příběhu ženy z Liberce, která v dětství přišla o pravou nohu, se dočtete ve víkendovém vydání deníku Právo. Na Lamanšskou úžinu se připravuje už více než rok - trénuje pětkrát týdně. Kvůli chybějící noze spoléhá na ruce. Kopem nohou se totiž při plavání, jak sama říká, připravuje o rychlost.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme