Přehled tisku: vodní elektrárny, vydávání řidičských průkazů nebo trolejbusy

V pondělním tisku se dočtete, že v Česku se nestaví nové vodní elektrárny. Proto je odjíždějí české firmy stavět do zahraničí. Velký zájem je podle Hospodářských novin o Gruzii. Podle regionálního Deníku bude od 1. července vydávání řidičských průkazů jednodušší. Žádat o ně bude možné ve všech obcích s rozšířenou působností a bez nutnosti vlastní fotky. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

E15

Banky kryjí ze svého nejvíc obchodů v historii, titulek pondělní E15. Každou stokorunu byznysu musejí banky po zohlednění rizik pokrýt v průměru skoro osmnácti korunami z vlastních zdrojů. Důvodem jsou přísnější požadavky České národní banky na odolnost bankovnictví.

ČNB: Čistý zisk bank byl loni nejvyšší v historii, přišly si na 75,9 miliardy korun

Číst článek

Mladá fronta DNES

Pověst firmy se může podílet na tom, kolik musí podnik svým zaměstnancům platit. Píše o tom Mladá fronta DNES. Ta se odkazuje na průzkum společnosti Randstad. Podle té musejí firmy, které lidé vnímají negativně, platit zaměstnancům až o desetinu víc než firmy s dobrou pověstí.

Lidové noviny

Štěnice okupují byty a nedaří se je vyhubit, téma pro pondělní Lidové noviny. Obecně rozšířená informace, že štěnice se objevují hlavně ve špinavých domácnostech, je přitom nepravdivá. Lidé si je totiž můžou přinést například i z obchodu s novým nábytkem nebo z městské hromadné dopravy.

Hospodářské noviny

V Česku se nové vodní elektrárny téměř nestaví, tuzemské firmy je proto odjíždějí stavět do zahraničí. Podle Hospodářských novin je velký zájem o Gruzii. Brněnská firma Geen tam staví vodní elektrárny za víc než miliardu korun. V zemi firma působí přes tři roky a připravila už čtyři projekty.

České řidičské průkazy pro mikrobusy a nákladní auta porušují unijní pravidla, rozhodl evropský soud

Číst článek

Regionální Deník

Vydávání řidičských průkazů bude od 1. července mnohem jednodušší než dosud. Připomíná to regionální Deník. Nový systém totiž umožní řidičům žádat o průkaz v jakékoliv obci s rozšířenou působností a bez nutnosti přinést si vlastní fotku. Změnu umožnila novela zákona schválená loni.

Respekt

Trolejové autobusy možná čeká renesance, všímá si toho týdeník Respekt. Trolejí totiž využívají hybridní elektroautobusy. V Česku je testovací trolejová trať například pod kopcem na Prosek. Podle pražského dopravního podniku se koncept hybridních trolejbusů osvědčil, a hlavní město proto chce trolejové linky rozšířit.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme